Кадры
Чеські активісти принесли оголеного Путіна під посольство, протестуючи проти російської агресії в Україні: фото, відео
У п'ятницю, 16 квітня, група активістів "Капутін" влаштувала акцію під посольством РФ у Празі, аби висловити свою незгоду з агресією Росії проти України, яка триває.
Пятница, 16 апреля 2021, 18:09
Фото: Tom Rimpel / Facebook

Відеозвіт з акції та заяву активістів опубліковано на сторінці ініціативи в Facebook.

Кілька десятків протестувальників прийшли на площу Бориса Немцова в Празі, де розташовано диппредставництво. Вони “прикрасили” паркан посольства  пофарбованими у золотий колір йоржиками та повісили плакат із написом “Вбивця, злодій, диктатор”.

Фото: Anton Litvin / Facebook

Фото: Tom Rimpel / Facebook

Фото: Tom Rimpel / Facebook

Фото: Anton Litvin / Facebook

Крім цього, активісти принесли під стіни посольства статую у вигляді російського президента Володимира Путіна, який сидить на унітазі золотого кольору. На п’єдесталі напис англійською  — “Голий вбивця”.

Фото: Tom Rimpel / Facebook

Також протестувальники принесли плакати  з написами: “Путін, руки геть від України”, “Волю Навальному” тощо.

Фото: Tom Rimpel / Facebook

Поліціянти стежили за перебігом акції та невдовзі  зупинили її проведення.

Фото: Tom Rimpel / Facebook

Фото: Tom Rimpel / Facebook

У пресрелізі  щодо акції “Капутін” заявили, що у такий спосіб намагалися привернути увагу до жахливих злочинів Путіна, його режиму та підтримуваних ним диктаторів в інших країнах.

Активісти наголошують, що поки у самій Росії режим бореться з критиками та опонентами, РФ нарощує війська на кордоні з незалежною Україною і свій вплив у Чехії.

Активісти закликали російський диктаторський режим:

  • вивести війська з кордону з Україною, а окупаційні війська з самої України;
  • звільнити опозиціонера Олексія Навального та надати йому негайний доступ до лікарів;
  • звільнити усіх решту політичних в’язнів

Звертаючись до уряду Чехії, активісти закликали утриматися від співпраці з “Росатомом”, не допустити експорту російської вакцини проти коронавірусу “Спутник V”, а також зберігати прозахідну орієнтацію, засуджувати порушення прав людини в Росії та російську окупацію України та військову агресію проти неї.

Що відбувається на кордоні України та РФ?

1 квітня Головне управління розвідки Міністерства оборони України поінформувало, що Російська Федерація готова до широкомасштабних провокацій на Донбасі, зокрема до просування своїх військ углиб території України.

Перед цим начальник Генерального штабу, головнокомандувач Збройними силами України Руслан Хомчак повідомив, що Росія нарощує війська поблизу державного кордону України (зокрема і під виглядом підготовки до навчань “Захід-2021”, котрі проводитимуться спільно з Білоруссю у вересні).

За словами Хомчака, станом на 30 березня вздовж державного кордону України та на тимчасово окупованих територіях були розташовані 28 батальйонних тактичних груп противника. Йдеться, зокрема, про Брянську, Воронезьку, Ростовську області РФ, а також про територію незаконно окупованого українського Криму.

При цьому збройні сили РФ здійснюють поступове нарощування військ поблизу державного кордону України – на півночі, на сході та на півдні.

Міжнародна група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) встановила, що Росія розгорнула великий польовий військовий табір біля кордону з Україною.

Через стягування озброєння Росії до кордону України та ескалації конфлікту на Донбасі Європейське командування збройних сил Сполучених Штатів Америки (EUCOM) привело в максимальну боєготовність армію.

15 квітня президент США Джо Байден та канцлерка Німеччини Ангела Меркель провели телефонну розмову, закликавши Росію забрати свої війська від східного українського кордону.

Загострення на Донбасі

Як відомо, з 00:01 27 липня 2020 року на лінії зіткнення на Донбасі повинні дотримуватися режиму повного і всеосяжного припинення вогню. Однак російські окупанти регулярно порушують ці домовленості. За останні місяці на Донбасі збільшилася кількість прицільних обстрілів з боку окупантів, і, відповідно, загиблих та поранених захисників України.

Зокрема 26 березня збройні формування Російської Федерації здійснили обстріл позицій Збройних сил України, в результаті чого четверо воїнів загинули, двоє отримали поранення.

8 квітня Зеленський заявив, що від початку року загинули 26 українських захисників.Раніше президент визнав, що після введення санкцій проти Віктора Медведчука і телеканалів, які з ним пов’язують, спостерігається загострення на Донбасі.

Через загострення на Донбасі 6 квітня українська делегація в Тристоронній контактній групі ініціювала екстрене позачергове засідання. Воно відбулося у середу.

Під час засідання ТКГ було підтверджено готовність сторін дотримуватися режиму припинення вогню. Утім, спільну заяву щодо цього ухвалити не вдалося.

14 квітня, відбулося чергове засідання на рівні голів делегацій ТКГ, в центрі уваги також було питання щодо повного та всеосяжного припинення вогню.

  • У п’ятницю, 2 квітня, президент США Джо Байден та президент України Володимир Зеленський провели першу телефонну розмову. Байден підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України в умовах безперервної агресії Росії на Донбасі та в Криму.
  • 16 квітня під час візиту до Франції президент України Володимир Зеленський обговорив ситуацію на Донбасі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Емманюелем Макроном.
Теги: посольство России, агрессия России, акция протеста, Владимир Путин, Алексей Навальный, Чехія, Прага

Межа у Telegram

Подписаться