Новости
Нардепи змінили вимоги до декларування цінних паперів
Верховна Рада на позачерговому засіданні у четвер ухвалила в цілому законопроєкт № 5173 щодо удосконалення окремих аспектів декларування.
Четверг, 29 апреля 2021, 20:50

Про це повідомляє кореспондент #Букв.

Народні депутати розглянули поправки до проєкту Закону про внесення доповнень до Закону України “Про запобігання корупції” (щодо удосконалення окремих аспектів декларування) №5173.

Поправки, на яких наполягали народні депутати, були відхилені.

Верховна Рада 270 голосами ухвалила законопроєкт №5173 у другому читанні та в цілому.

Зокрема, документом передбачається:

запровадження нижньої межі для передачі в управління цінних паперів міноритарних “ваучерних” акціонерів;

вилучення вимоги про зазначення номерів рахунків, на яких обліковуються некомпенсовані заощадження Ощадного банку СРСР;

створення можливості зазначати номер в Єдиному державному демографічному реєстрі лише у разі його присвоєння особі.

Також не підлягатимуть декларуванню цінні папери, номінальна вартість яких є меншою ніж один прожитковий мінімум.

  • Як відомо, 27 жовтня минулого року Конституційний суд визнав неконституційною низку положень закону “Про запобігання корупції” та статтю ККУ 366-1, в якій йшлося про відповідальність за неправдиві відомості в деклараціях. Визнаного винним за цією статтею могли позбавити волі строком до двох років.
  • 4 грудня Верховна Рада проголосувала за повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Цей законопроєкт неодноразово назвали компромісним, адже тепер за такі діяння декларантами, якими є й народні депутати, загрожують тільки штрафи та обмеження волі (але не позбавлення волі).
  • Нацагентство з питань запобігання корупції розкритикувало цей закон, заявивши, що парламент визначив такі діяння не злочинами, а кримінальними проступками, та дав змогу приховувати майно. НАЗК закликало Зеленського ветувати закон, але він не зробив цього.
  • У січні цього року Володимир Зеленський подав до Верховної Ради невідкладний законопроєкт, яким пропонує повернути покарання у вигляді позбавлення волі за неподання декларації або брехню в ній. Перед цим вказаний документ схвалила Рада національної безпеки та оборони (РНБО).
Теги: Верховная Рада, декларация, законопроєкти, цінні папери

Межа у YouTube

Подписаться