Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів.
У п’ятницю, 28 травня, новий очільник уряду Словаччини прибув до України, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, спікером парламенту Дмитром Разумковим, очільником Кабміну Денисом Шмигалем тощо.
За підсумками зустрічі Геґера та Шмигаля в Кабміні сповістили:
“Сторони, зокрема, обговорили протидію пандемії COVID-19. Прем’єр-міністр України подякував Словаччині за надання допомоги в розмірі 600 тисяч євро на закупівлю вакцини“.
Зауважимо, що власне Геґер та пресслужба уряду Словаччини про таку суму допомоги не інформують. Однак на спільному брифінгу за підсумками зустрічі Геґер запевнив у готовності його країни надавати Україні гуманітарну допомогу для подолання коронавірусу.
Також стало відомо, що Словаччина передала дитячій лікарні “Охматдит” сертифікат на надання захисних засобів у розмірі 195 тисяч євро. Про це сповістили й сам Гегер, і український уряд.
Нагадаємо, 4 травня національна рада (парламент) Словацької Республіки затвердила оновлений уряд на чолі з колишнім міністром фінансів Едуардом Геґером. Цей візит був першим офіційним візитом Геґера до України в ролі очільника уряду і перший візит словацького прем’єра за останні 6 років.
Його попередник Ігор Матович увійшов до оновленого уряду, він обійняв посаду Геґера і став міністром фінансів. 3 березня Матович зганьбився недоречним жартом про те, що нібито запропонував росіянам в обмін на вакцину “Спутник V” частину України. 4 березня Матович публічно вибачився перед українцями за некоректний жарт.
Відставка уряду Матовича
Політична криза в Словаччині почалася після того, як Матович без узгодження з коаліцією купив російську вакцину “Супутник V”. Ця вакцина не була схвалена для використання Європейським агентством з лікарських засобів, до того ж Росія поставила в Словаччину “Спутник V”, склад якої не ідентичний тій, яку схвалив авторитетний науковий журнал The Lancet.
У чотирипартійній владній коаліції на цьому тлі почався розкол. Дві партії – “За людей” і “Свобода і солідарність” – заявили, що залишать уряд, якщо не відбудеться ротація в уряді й Матович не залишить посаду.
На тлі критики з боку суспільства та парламентаріїв у відставку подав міністр охорони здоров’я Марек Крайчі.
- 29 березня Матович оголосив, що йде у відставку.