- У березні в Китаї розгорівся скандал, коли місцеві державні ЗМІ та користувачі Мережі поширили заяву бренду H&M, в якій описувалося його зобов’язання припинити використання бавовни з провінції Синьцзян. Причина – повідомлення про те, що Китай використовує примусову працю уйгурів для збирання бавовни в Синьцзяні.
- Раніше повідомлялося, що Burberry став першим люксовим брендом, який стикнувся з негативною реакцією з боку влади Китаю через відмову використовувати синьцзянську бавовну. Вважається, що ця бавовна може бути вирощена уйгурами в умовах примусової праці.
- У січні в США звинуватили владу Китаю в геноциді уйгурів і представників інших етнічних і релігійних меншин в Сіньцзян-уйгурському автономному районі (СУАР).
Про це повідомляє The Business of Fashion.
Служба митно-прикордонної охорони конфіскувала сорочки в порту Лос-Анджелеса.
У митному документі наголошується, що Uniqlo аргументувала і представила докази того, що бавовна-сирець, що використовується для виробництва сорочок, не була отримана з синьцзянського виробничо-будівельного корпусу.
Проте, Uniqlo не надала достатньо інформації, щоб встановити, що товари не були частково зроблені примусовою працею в китайському регіоні Синьцзян.
Цього року світові виробники одягу виявилися втягнутими в суперечки навколо бавовни з Синьцзяна, а уряди західних країн, такі як США, вживають жорстких заходів щодо товарів з цього регіону.
Читайте также:
Китай оголосив H&M, Nike та іншим світовим брендам бойкот через заборону на бавовну в Синьцзяні