Новости
ТКГ зосередилася на поверненні до «тиші»: підсумки засідання
Сьогодні, 14 квітня, відбулося чергове засідання на рівні голів делегацій Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. В центрі уваги — повне та всеосяжне припинення вогню.
Среда, 14 апреля 2021, 21:34

Про це за підсумками засідання повідомили у пресслужбі делегації.

Зазначається, що очільник української делегації Леонід Кравчук розпочав обговорення з представниками Росії та ОБСЄ комплексу додаткових заходів щодо вдосконалення дотримання режиму повного та всеосяжного припинення вогню. Мета цього комплексу — вдосконалення фіксації порушень за допомогою СММ ОБСЄ.

Продовжити перемовини щодо цього планують на наступному засіданні в рамках підгрупи.

“Сторони погодилися, що продовження обговорення має відбуватися в підгрупі з безпеки, тому українська сторона ініціювала її позачергове засідання”, — йдеться в повідомленні.

Делегація також інформує, що в центрі уваги залишаються такі питання, як звільнення утримуваних осіб, розблокування роботи контрольних пунктів в’їзду/виїзду (КПВВ), забезпечення доступу СММ ОБСЄ, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших організацій на непідконтрольну уряду територію тощо. Однак про будь-які просування в їх  розв’язанні не інформують.

Делегація заявляє, що повернення до повного дотримання режиму припинення вогню та посилення контролю за його виконанням є “критично важливим”. Без цього просування у розв’язанні решти питань є “проблематичним”.

“Просування з будь-яких інших питань: політичних, гуманітарних, економічних, подальше узгодження кроків сторін є проблемним, якщо не виконана головна, базова умова — не досягнуто повного й всеосяжного припинення вогню”, — наголошують в делегації.

Наступне чергове засідання ТКГ заплановано на 28 квітня.

Загострення на Донбасі

Як відомо, з 00:01 27 липня 2020 року на лінії зіткнення на Донбасі повинні дотримуватися режиму повного і всеосяжного припинення вогню. Однак російські окупанти регулярно порушують ці домовленості. За останні місяці на Донбасі збільшилася кількість прицільних обстрілів з боку окупантів, і  відповідно  загиблих та поранених захисників України.

Зокрема 26 березня збройні формування Російської Федерації здійснили обстріл позицій Збройних сил України, в результаті чого четверо воїнів загинули, двоє отримали поранення.

За словами Олексія Арестовича — речника української делегації у Тристоронній контактній групі та радник голови Офісу президента Андрія Єрмака — після цих подій президент України Володимир Зеленський намагався зв’язатися з президентом РФ Володимиром Путіним.

8 квітня Зеленський заявив, що від початку року загинули 26 українських захисників.

Раніше президент визнав, що після введення санкцій проти Віктора Медведчука і телеканалів, які з ним пов’язують, спостерігається загострення на Донбасі.

Через загострення на Донбасі 6 квітня українська делегація в Тристоронній контактній групі ініціювала екстрене позачергове засідання. Воно відбулося у середу.

Під час засідання ТКГ було підтверджено готовність сторін дотримуватися режиму припинення вогню. Утім, спільну заяву щодо цього ухвалити не вдалося.

  • За останні дні керівництво держави проінформувало про загострення на Донбасі Велику Британію, Канаду та інші країни.
  • У п’ятницю, 2 квітня, президент США Джо Байден та президент України Володимир Зеленський провели першу телефонну розмову. Байден підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України в умовах безперервної агресії Росії на Донбасі та в Криму.
Теги: режим припинення вогню, Тристороння контактна група, Леонид Кравчук

Межа у YouTube

Подписаться