Новости
У Флориді ухвалили закон, який обмежує права виборців
Губернатор штату Флорида Рон ДеСантіс, представник Республіканської партії, підписав закон, який обмежує права виборців під час голосування. Аналогічний скандальний закон ухвалено і в штаті Джорджія.
Пятница, 7 мая 2021, 00:27

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Флорида та Джорджія — не єдині штати, де прийнято закони, які обмежують права виборців у процесі голосування. Зокрема, це обмеження можливості голосувати поштою.

Закон, ухвалений у  Флориді, передбачає жорсткіші вимоги до ідентифікації особи під час голосування поштою.

Документом передбачається обмеження для тих, хто має право голосувати поштою, а також стосовно того, хто має право забирати та повертати виборчі бюлетені. Також забороняється приватне фінансування виборів.

“Я підписую цей законопроєкт, що свідчить про те, що голоси виборців Флориди мають значення”, – сказав губернатор сьогодні вранці, підписуючи його. Він додав, що закон робить процес виборів чесним, прозорим та демократичним.

Місцевих журналістів не пустили до зали, де губернатор підписував закон.

Законопроєкт Флориди — частина загальнонаціональних зусиль республіканців щодо обмеження доступу до голосування на рівні штату у зв’язку з рекордною явкою на виборах у листопаді 2020 року (зокрема, щодо голосування поштою).

Республіканці у Флориді після президентських виборів говорили, що вибори пройшли чесно, однак нововведення в законодавчу систему потрібні для того, аби не дати  змоги “обманути систему в майбутньому”.

Виборча реформа: чому її називають протиправною

Наприкінці березня Республіканська партія, яка має більшість у  штаті Джорджія, провела голосування за ускладнення правил голосування. Нововведення порівняли з “законами Джима Кроу”, які передбачають расове гноблення в США в період 1890 – 1964 років. Проти змін у законодавстві виступають представники Демократичної партії, президент і віцепрезидентка США, а також безліч правозахисних організацій.

Закон запроваджує нові вимоги до ідентифікації виборців для відкріпних бюлетенів, дає чиновникам право брати на себе функції місцевих виборчих комісій, обмежує використання урн для голосування та робить злочином підхід до виборців в черзі, щоб передати що-небудь на відстані понад 7,5 м (гроші, подарунки, їжу або воду).

  • Закон дає право чиновникам на рівні штату узурпувати повноваження окружних виборчих комісій, дозволяючи уряду штату, в якому домінують республіканці, потенційно дискваліфікувати виборців в районах, схильних до голосування за демократів. Наприклад, законодавці штату (республіканці) мають право сказати, що на якомусь окрузі вибори пройшли нечесно. У 2020 році найбільше претензій було до округу Фултон (Атланта). Там, в більшості, живуть темношкірі американці. Округ звинувачували в шахрайстві, бо більшість бюлетенів було за представників Демократичної партії;
  • будь-який громадянин штату має право подавати необмежену кількість скарг на право участі певних виборців. По суті, ті, хто голосують за республіканців, можуть писати скарги на тих, хто голосують за демократів, щоб останніх не пустили на виборчі дільниці;
  • заборонено використовувати урни для голосування за межами виборчих дільниць;
  • якщо виборець хоче проголосувати поштою, він зобов’язаний надати посвідчення особи – водійські права або ID-картку. Якщо цих документів немає – необхідно надати ксерокопію або електронне зображення прийнятної форми ідентифікації (наприклад, паспорта);
  • створення гарячої лінії по боротьбі з шахрайством, яка дозволяє людям анонімно скаржитися на імовірну шахрайську поведінку на виборчих дільницях.

Такі норми закону, найімовірніше, вплинуть на бажання громадян Джорджії приходити на вибори, тому що вони розумітимуть, що доведеться витратити більше часу і ресурсів. Як правило, за демократів в штаті голосують люди з низьким соціальним статусом і низьким доходом.

Республіканці говорили про те, що закон необхідний для підвищення довіри до виборів.

Президент США Джо Байден назвав закон “кричущим посяганням на Конституцію і чисту совість”. Серед “обурливих частин закону” Байден назвав: дострокове припинення голосування на кілька годин; жорсткі обмеження на подачу відкріпних посвідчень; надання води виборцям, поки вони стоять в черзі.

Він порівняв ухвалений закон з так званими законами Джима Кроу, які передбачали расову сегрегацію.

“Це Джим Кроу у 21-му столітті. Це має закінчитися. У нас є моральне і конституційне зобов’язання діяти. Я ще раз закликаю Конгрес прийняти Закон про права народу і Закон Джона Льюїса про просування виборчих прав, щоб полегшити всім, хто має право доступ до урн для голосування і запобігти посяганню на священне право голосу”, – заявив Байден.

Губернатор штату відповів на таку заяву Байдена. Він сказав, що не бачить спільного в прийнятому законі з “законами Джима Кроу”. За його словами, немає ніяких утисків в тому, що у виборців попросять пред’явити посвідчення особи.

  • Республіканська партія, яка має більшість в штаті Джорджія, провела голосування за ускладнення правил голосування. Нововведення порівняли з “законами Джима Кроу”, які передбачають расове гноблення в США в період 1890 – 1964 років. Проти змін у законодавстві виступають представники Демократичної партії, президент і віцепрезидентка США, а також безліч правозахисних організацій.
  • Комісар Головної ліги бейсболу США (MLB) Роберт Манфред заявив про перенесення “Матчу всіх зірок-2021” з Атланти (штат Джорджія). Це економічна відповідь владі штату після затвердження нового закону про вибори, який називають неконституційним.
Теги: Джорджія, голосование, Джорджія, Республиканская партия, Флорида

Межа у YouTube

Подписаться