Новости
У США поліціянтка застрелила темношкірого чоловіка: спалахнули протести
Офіцерку поліції Міннесоти Кімберлі Поттер звинувачують у вбивстві темношкірого водія. Ця подія спричинила хвилю протестів.
Четверг, 15 апреля 2021, 16:32
Фото: Reuters

Про це повідомляє міжнародне агентство Reuters.

Що сталося у передмісті Міннеаполіса?

11 квітня поліціянти зупинили 20-річного темношкірого водія Даунта Райта у передмісті Міннеаполіса. Відомо, що причиною зупинки було закінчення реєстрації транспортного засобу. Однак потім виявилося, що чоловік був у розшуку, тож його вирішили затримати.

Між водієм та поліціянтами виник конфлікт, який переріс у бійку. На відео з місця подій видно, що 48-річна офіцерка Кімберлі Поттер погрожувала застосувати проти порушника електрошокер. Однак начебто сталася помилка й поліціянтка зробила вистріл, який став смертельним для Райта.

Стрілянина загострила напруженість у регіоні, який  був  на межі, через процес над колишнім поліціянтом Міннеаполіса, звинуваченим у вбивстві з застосуванням  смертельної сили проти 46-річного темношкірого Джорджа Флойда.

Поттер, яка має 26-річний стаж роботи у департаменті поліції, взяли під варту. Її звинуватили у вбивстві другого степеню. Однак згодом жінка вийшла на волю під заставу у 100 тисяч доларів.

Обурення суспільства

У ніч на середу сотні протестувальників вийшли на акцію біля штаб-квартири поліції Бруклінського центру. Мітинг здебільшого був мирним, а організатори закликали натовп зберігати порядок.

Однак у якийсь момент ситуація загострилася. Демонстранти кидали предмети в поліціянтів, які вишикувалися вдовж огорожі поліційного відділку. Також громадяни словесно ображали правоохоронців.

Поліціянти, своєю чергою, періодично підходили до огорожі та розпилювали сльозогінний газ.

Мер міста Майк Елліотт заявив у середу, що офіс шерифа здійснює контроль за натовпом. Однак Елліотт не вважає застосування сльозогінного газу гуманним способом контролю за ситуацією.

Фото: Reuters

Близько двох десятків протестувальників  заарештували  в ніч на середу, часто за порушення комендантської години. Поліція заявила, що протести тривають  більш мирно, ніж у вівторок, коли було заарештовано 72 людини.

Полковник штату Міннесота Метт Лангер сказав, що після введення комендантської години група протестувальників “здебільшого  розсіялася”.

Чи засудять поліціянтку за вбивство?

Щоб засудити Поттер за вбивство другого ступеня, згідно із законом Міннесоти прокурори мають  продемонструвати, що вона “вчинила це через недбалість” і пішла на “необґрунтований ризик” у своїх діях проти Райта. Звинувачення передбачає максимальне покарання у вигляді 10 років ув’язнення та штраф у розмірі 20 000 доларів.

На відео з місця стрілянини видно, що Поттер тричі крикнула: “Тезер, тезер, тезер”. Цим вона попереджувала Райта, що застосує  проти нього електрошокер. Потім чоловік відійшов від колеги Поттер, а вона вийняла пістолет та вистрілила у порушника. Після пострілу Поттер крикнула: “Боже, я щойно його застрелила”.

Після інциденту голова міської поліції Джим Ганнон подав у відставку й заявив, що стрілянина була випадковою.

Прокурори намагатимуться довести, що Поттер “знехтувала відповідальністю за захист громадськості, коли застосувала  свою вогнепальну зброю, а не електрошокер”.

“Певні професії несуть величезну відповідальність… Її дії призвели до незаконного вбивства містера Райта, і вона  має відповісти”, – заявив Імран Алі, керівник підрозділу прокуратури округу з основних злочинів.

Прокурори кажуть, що пістолет та шокер містилися в кобурах з різних боків. Поттер правою рукою вийняла пістолет Glock 9 мм.

Випадковий чи навмисний постріл?

Райт помер від одного вогнепального поранення в грудну клітку. 

“Це було не випадково. Це було навмисне, осмислене та незаконне застосування сили”, – заявив адвокат Бенджамін Крамп, який представляв родину Райта.

Поттер – принаймні третя поліціянтка США, якій висунули звинувачення після того, як вона начебто помилково вбила когось пістолетом, заявивши про намір застосувати шокер.

Райта застрелили за кілька миль від суду Міннеаполіса, де відбувається  суд над Дереком Шовіном, колишнім поліціянтом, якого звинувачують у вбивстві Флойда.

Флойд, який загинув у наручниках під коліном Шовіна, став обличчям національного руху проти расової несправедливості та жорстокості поліції.

Теги: полиция, расова дискримінація, США, темношкірі чоловіки

Межа у Telegram

Подписаться