Про це повідомили у пресслужбі Нацполіції.

Наголошується, що в Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів. Статті закону передбачають  й адміністративну, і кримінальну відповідальність:

  • стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення;  
  • стаття 436 -1 Кримінального кодексу України  – виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та  націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів  карається позбавленням волі на строк до п’яти років.

Нагадаємо, що сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Цей день в Україні відзначається щорічно згідно з указом Президента від 2015 року. Пам’ятна дата завжди випадає на 8 травня – річницю капітуляції нацистської Німеччини у 1945 році.

  • Президент Володимир Зеленський в День пам’яті та примирення заявив, що українці воювали проти нацизму під час Другої світової війни не для того, щоб війна забирала життя людей 76 років потому.