Про це свідчать результати дослідження, проведеного Pew Research Center (Вашингтон, США).

Вільям Штраус та Нейл Хоув розробили “теорію поколінь”, яка описує цикли поколінь в історії США. Кожне покоління – люди, які народилися впродовж 20 років. Наразі виокремлено чотири покоління:

  • бебі-бумери (baby boomers, 1946 – 1964)
  • покоління X (1965 – 1980)
  • покоління Y (міленіали, 1981 – 1996)
  • покоління Z (зумери, 1997 – 2012).

Дослідження було проведено серед американських громадян.

Науковці намагалися простежити, як політика нового президента США Джо Байдена щодо боротьби зі змінами клімату могла вплинути на суспільні настрої з цього ж питання.

За президентства Дональда Трампа американські громадяни здебільшого не зауважували на проблемах змін клімату, оскільки державна політика це не підтримувала. Однак все змінилося, коли Байден прийшов до влади.

Протягом кількох місяців правління Байдена США знову приєдналися до Паризької угоди щодо змін клімату, Агентство з охорони навколишнього середовища вживає заходів щодо різкого обмеження викидів парникових газів, а голова держави анонсував, що США збираються довести до нуля викиди до 2050 року.

Опитування було проведено в період з 20 по 29 квітня 2021 року серед 13 749 дорослих американців. Представники покоління Z, 912 респондентів, сказали, що підтримують потребу в ширшому висвітленні проблеми змін клімату в США.

Лише 34% опитаних сказали, що зміни клімату – не той аспект, через який варто перейматися американським політикам.

Результати проведеного дослідження показали, що на думку американців, влада надто мало робить для зменшення наслідків змін клімату.

При цьому більшість американців хотіли б використовувати різні джерела енергії для повсякденного життя, зокрема газ, вугілля, нафту та альтернативні джерела енергії. Водночас вони підтримують ідею щодо припинення виробництва традиційних автомобілів до 2035 року.

Зазвичай  американці, які переймаються проблеми змін клімату, це люди з поколінь Y та Z. В порівнянні з тими, хто народився раніше, вони значно більше та частіше говорять про потребу в спрямованих діях на боротьбу зі змінами клімату, в Мережі вони частіше бачать матеріали про зміни клімату, а також роблять значно більше, аби розв’язувати кліматичні проблеми (беруть участь у  мітингах та протестах, працюють волонтерами тощо).

32% представників покоління Z та 28% міленіалів хоча б один раз давали гроші, намагалися зв’язатися з чиновником, були волонтерами чи брали участь у  мітингах чи протестах (стосовно боротьби зі змінами клімату, – ред.). Для порівняння, серед людей покоління Х таких не більше 23%, а серед бебі-бумерів та людей похилого віку — не більше 21%.

Коли опитуваних різного віку запитували про їх ставлення  до змін клімату, представники Z одразу активно реагували та відверто висловлювали свої переживання з цього приводу. 69% представників цього покоління говорили,  що хвилюються  через майбутнє, коли читають якісь матеріали про зміни клімату.

Серед міленіалів таких було 59%. Серед представників Х таких було 46%, а серед бебі-бумерів та старших осіб — до 41%.

Більшість опитаних, що переймаються проблемами змін клімату, ідентифікують себе  виборцями Демократичної партії.

Шестеро з десяти американців вважають, що великі підприємства та корпорації (69%) та сфера енергетики (62%) роблять надто мало для розв’язання проблеми зі змінами клімату. При цьому, дві третини американців вважають, що власне  громадяни роблять замало, аби протистояти змінам клімату.

“Попри постійну підтримку пріоритету альтернативної енергетики, майже дві третини населення США виступає проти відмови від викопного палива, тісно розділені щодо припинення використання бензинових автомобілів”, – сказано в результатах дослідження.

71% опитаних американців вважають, що потрібно переходили на  альтернативні джерела енергії, тобто використання вітру та сонця замість видобутку нафти, газу та вуглю. Однак на їх думку, повністю відмовлятися від викопного палива не варто, адже це мільйони працівників, які залишаться без роботи.

64% американців кажуть, що в майбутньому США  мають використовувати різні види енергії —  як альтернативні, так і викопне паливо. Лише  33% американців підтримують цілковиту відмову від викопного палива. Від 47% до 51% американців проти відмови від викопного палива. Вони вважають, що не потрібно відмовлятися від звичайних автомобілів до 2035 року, оскільки країна не готова.

В аспекті відмови від викопного палива погляди людей різних поколінь значно відрізняються. 56% представників покоління Z та 57% міленіалів підтримують відмову від бензинових автомобілів до 2035 року. Більшість представників покоління Х та бебі-бумерів — проти цієї ідеї.

74% опитаних американців підтримали пропозицію щодо того, що енергетичні компанії збільшили кількість відновлюваних джерел енергії, аби скоротити викиди вуглецю. 62% підтримують федеральні витрати на будівництво мережі електрозарядних станцій для електромобілів по всій країні, аби збільшити використання електромобілів. Стільки ж, 63%, підтримують підвищення корпоративних податків для оплати більш енергоефективних будівель та покращення доріг, як основних механізмів фінансування в пропозиції президента Байдена щодо інфраструктури.

50% американців сказали, що план інфраструктури Байдена зменшить наслідки змін клімату, допоможе економіці. 30% опитаних кажуть, що інфраструктурний план Байдена нашкодить економіці, а 18% вважають, що не варто чекати на якийсь із зазначених результатів.

“Лише троє з десяти американців найбільше занепокоєні через зміни клімату, що надто відрізняються від думок і упереджень інших американців в аспекті кліматичної політики”, – сказано в дослідженні.

31% опитаних американців сказали, що зміни клімату — їх особиста проблема. 30% американців кажуть, що кліматичні проблеми — це важливо, але не на першому місці. Ніхто не сказав, що кліматичні зміни — це не важливо.

16% дорослих американців заявили, що торік пожертвували кошти організаціям, які займаються проблемами зі змінами клімату. Кожний десятий американець намагався контактувати з кимось із чиновників, аби той прийняв позитивне рішення щодо змін клімату. 6% опитаних розповіли, що минулого року брали участь у мітингах та акціях протестів, пов’язаних із боротьбою зі змінами клімату.

Загалом, 24% американців заявили, що протягом останніх 12 місяців  виконували хоча б одну з чотирьох дій. Найактивніші учасники – представники покоління Z (32%) та міленіалів (28%).

Для 37% представників покоління Z та 33% міленіалів, проблеми розв’язання наслідків змін клімату є пріоритетним. Понад 50% представників обох поколінь кажуть, що для них зміни клімату – одне з найважливіших питань.

“Понад 50% американців протягом останніх місяців хоча б один раз говорили про потребу у вжитті  заходів щодо боротьби зі змінами клімату, 26% стверджують, що до цього їх мотивували родичі чи друзі”, – сказано в дослідженні.

56% американців кажуть, що хоча б іноді говорять про зміни клімату. Потягом останнього тижня (до дослідження) про кліматичні зміни говорили 18% опитаних. 38% сказали, що обговорювали зміни клімату раз чи два протягом року. 43% сказали, що ніколи не говорили про кліматичні зміни.

40% опитаних сказали, що не хотіли б розмовляти на цю тему з тими, хто не підтримує боротьбу зі змінами клімату. З них, 57% сказали, що для них не складно г7оворити на цю тему. Про кліматичні зміни якомога частіше намагаються говорити представники покоління Z.