21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Цей день відзначають Революцію Гідності, яка розпочалася цього дня у 2013 році.

День Гідності запровадили у 2014 році указом президента Петра Порошенка.

Як йдеться в указі, День покликаний сприяти «утвердженню в Україні ідеалів свободи і демократії, збереженню та донесенню до сучасних і прийдешніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, як а також віддати належну шану патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її Європейський вибір».

21 листопада 2013 року відбулися перші акції протесту у відповідь на рішення влади припинити євроінтеграцію та скасувати процес підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Під час подій Революції Гідності загинуло 106 людей, понад 2 тисячі отримали поранення. Згодом, навесні 2014 року, почалася російська військова агресія, яка супроводжувалася окупацією Криму та частини територій Донецької та Луганської областей.

Цього року День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Українці продовжують боротися за свободу та незалежність, захищаючись від ворога.