Про це повідомляє Yahoo News.
Нові ініціативи
У Берліні, а згодом і в інших містах, відкриють “центри єдності”, які будуть допомагати українським біженцям із працевлаштуванням, пошуком житла та здобуттям освіти.
“Багато українців серйозно замислюються над поверненням додому”, – заявив віце-прем’єр-міністр України Олексій Чернишов в інтерв’ю агентству DPA.
Чернишов, який очолює новостворене Міністерство національної єдності України, минулого тижня відвідав Берлін для підготовки відкриття центрів. Це міністерство було засноване у грудні для підтримки українців, які планують повернутися на батьківщину.
Статистика
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році понад 1,1 мільйона українців виїхали до Німеччини, що більше, ніж до будь-якої іншої країни.
За даними уряду, на контрольованій Україною території нині проживає 32 мільйони осіб, тоді як у 1991 році цей показник становив 52 мільйони. Приблизно 20–25 мільйонів українців наразі перебувають за кордоном.
Проблема дефіциту робочої сили
Чернишов наголосив, що Україна потребує кваліфікованих працівників у таких галузях, як оборонна промисловість, енергетика та відновлення інфраструктури.
“Ці галузі є критично важливими для нас”, – зазначив міністр. Для залучення людей до роботи в цих секторах репатріанти будуть звільнені від військової служби.
Підтримка для тих, хто залишається
Ті українці, які вирішать залишитися в Німеччині, також отримають підтримку від українського уряду – зокрема, у працевлаштуванні та підвищенні професійної кваліфікації. “Вони не повинні бути тягарем для уряду”, – додав Чернишов.
- Депутатка ультраправої партії в Німеччині закликала виселити з країни всіх українців
- Кандидат у президенти Польщі Рафал Тшасковський виступає за збереження пільг для українців та вступ України до НАТО та ЄС
- Глава Міноборони Німеччини спростував чутки про блокування військової допомоги Україні канцлером Шольцом