Про це йдеться у повідомленні Білого дому.
“Призначаю 9 січня 2025 року Національним днем жалоби на всій території Сполучених Штатів. Я закликаю американський народ зібратися в цей день у своїх відповідних місцях богослужінь, щоб вшанувати пам’ять президента Джеймса Ерла Картера-молодшого. Запрошую людей усього світу, які поділяють нашу скорботу, приєднатися до нас у цьому урочистому вшануванні”, — йдеться у заяві Байдена.
У документі зазначається, що Байден розпорядився приспустити всі національні прапори на знак пошани до Джиммі Картера на 30 днів.
Як пише Washington Post, Картер помер у своєму будинку в містечку Плейнс, штат Джорджія. Інформацію підтвердив його син Джеймс Картер.
Причина смерті офіційно не розголошується, але відомо, що останніми роками Джиммі Картер лікувався від меланоми — агресивної форми раку шкіри, яка дала метастази в печінку та мозок.
Що відомо про Джиммі Картера
Джеймс Ерл Картер-молодший народився 1 жовтня 1924 року у Плейнс, штат Джорджія. Він був першим з чотирьох дітей у родині. У 1928 році сімʼя оселилася на арахісовій фермі, де він провів решту свого дитинства.
Після закінчення військово-морської академії Картер служив в армії США, зокрема в програмі атомних підводних човнів. Після відходу з військової служби він повернувся до своєї родини, де керував сімейною фермою в Джорджії.
7 липня містер Картер одружився з Розалін Сміт, з якою познайомився через свою сестру Рут. У пари народилося троє синів і дочка.
Його політичний шлях почався з місцевих виборів, але справжній прорив стався, коли він став губернатором Джорджії, де активно виступав за права людини та проти расової дискримінації.
Каденція Джиммі Картера тривала з 1977 до 1981 року. Як президент, Картер здійснив значний вплив на міжнародну політику.
Він виступав за повернення Панамського каналу Панамі, був посередником у підписанні мирного договору між Ізраїлем та Єгиптом в Кемп-Девіді, а також зіграв важливу роль у міжнародних переговорах з ядерної безпеки.
Однак його президентство не оминули труднощі, зокрема криза в Ірані, коли американські громадяни були захоплені в посольстві Тегерана.
У 2002 році Картер отримав Нобелівську премію миру за гуманітарну діяльність та зусилля з розв’язання міжнародних конфліктів.
Місіс Розалін Картер померла 19 листопада у віці 96 років, через два дні після того, як її перевели до хоспісу в Плейнс, Джорджія. Її чоловік, Джеймс Ерл Картер-молодший, 39-й президент США, помер у віці 100 років, ставши найдовшеживучим президентом в історії країни.