Про це повідомила компанія Міжнародні авіалінії України.
Вшанування відбулося на території парку “Вербовий гай” у Дніпровському районі м. Києва (Дніпровська набережна, район “Березняки”).
Як повідомили у МАУ, торік до річниці загибелі рейсу був встановлений сірий гранітний камінь під назвою рейсу на території цього парку.
Цього року навколо каменю облаштували сквер та висадили символічно 176 дерев.
Участь у вшануванні взяли рідні та члени сімей загиблих членів екіпажу та пасажирів рейсу PS752, представники авіакомпанії МАУ.
Також були присутні представники влади, закордонних представництв, посольств та консульств держав, чиї громадяни стали жертвами трагічної загибелі рейсу PS 752.
Збиття літака МАУ
8 січня 2020 року під Тегераном (Іран) був збитий ракетами український літак Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”. На борту, за попередньою інформацією, було 176 осіб. Ніхто не вижив. В результаті аварії Boeing-737 в Ірані загинули громадяни 7 країн, в тому числі 11 українців.
Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ повинен був прибути в Міжнародний аеропорт “Бориспіль”. Після катастрофи Іран заявив про непричетність до катастрофи літака МАУ.
- Нагадаємо, що у неділю, 21 листопада, в Тегерані іранський військовий суд розпочав слухання у справі про збиття військовими у 2020 році українського пасажирського літака, внаслідок чого загинули 176 людей.
- Американська розвідка вважає, що авіарейс української компанії МАУ, ймовірно, був помилково збитий іранською ракетою під Тегераном невдовзі після зльоту.
- 11 січня в Ірані заявили, що літак МАУ дійсно був збитий після того, як пролетів над важливим військовим об’єктом біля Тегерану. В результаті тиску з боку світової спільноти і наданих непрямих доказів того, що літак було збито ракетою, влада Ірану визнала цей факт.
- 6 квітня в Ірані 10 чиновникам пред’явили звинувачення через катастрофу літака МАУ. Повідомлення про звинувачення оприлюднили після того, як Тегеран почав непрямі переговори із Заходом щодо своєї ядерної програми.