Про це повідомляє The Guardian.
“Тепловий купол”, який встановився над західною Канадою і північним заходом США протягом п’яти днів, підняв температуру в населених пунктах уздовж узбережжя до 40C, побивши давні рекорди.
Вважається, що сильна і невблаганна спека забрала життя близько 500 осіб у провінції Британська Колумбія і сприяла виникненню сотень лісових пожеж, які наразі тривають по всій провінції.
Але експерти побоюються, що це також мало руйнівний вплив на морське життя.
Крістофер Харлі, морський біолог з Університету Британської Колумбії, підрахував, що через незвичайну спеку могло загинути понад мільярд морських тварин. За його словами, прогулянка пляжем в районі Ванкувера засвідчила масштаби руйнувань, спричинених хвилею спеки.
“Берег зазвичай не хрущить, коли ним ходиш. Але всюди валялося так багато порожніх раковин мідій, що не вдавалося не наступати на мертвих тварин під час прогулянки”, – сказав він.
Харлі вразив запах пойнятих гниттям мідій, чимало з них фактично були приготовані в аномально теплій воді. На мілководді гнили равлики, морські зірки та молюски.
Як відомо, мідії — витривалі молюски, добре переносять температури до 30 градусів.
“Але коли температура стає вище, це просто нестерпні умови”, – сказав він.
За словами Харлі, масова загибель молюсків тимчасово вплине на якість води, оскільки вони допомагають фільтрувати море, зберігаючи його досить чистим, щоб сонячне світло досягало середовище проживання для інших видів.
Експерти попередили, що провінції слід адаптуватися до реальності, що раптові та тривалі хвилі тепла, ймовірно, стануть звичайним явищем через зміну клімату. Очікується, що наступного тижня ще одна хвиля спеки вразить захід Сполучених Штатів і південний захід Канади.
- Раніше повідомлялось, що спека, що побила рекордні високі температури в західній Канаді та на північному заході США, призвела до різкого збільшення числа загиблих.
- Згідно з даними Європейської програми спостереження за Землею (“Копернікус”, Copernicus), в Північній Америці був найспекотніший червень за всю історію спостережень.
- Раніше повідомлялося, що у Лапландії зареєстрували найспекотніший день з 1914 року.
- В Організації Об’єднаних Націй (ООН) визнали новий температурний рекорд в Антарктиді – 18,3 градуса за Цельсієм.