Про це повідомляє американське видання The New York Times.
Меморіали, які відвідав Байден, було зведено в місцях трощі літаків, якими керували терористи: біля башт-близнюків Всесвітнього торговельного центру в Нью-Йорку, біля будівлі Пентагону в Арлінгтоні, а також – у місті Шансксвіль (Пенсильванія).
У Нью-Йорку під час вшанування пам’яті жертв трагедії 11 вересня оркестр барабанщиків та дударів Департаменту поліції Нью-Йорка виконав народну пісню Hard Times Come Again No More (“Важких часів більше не буде”). Вона була популярною у 1850-х роках. Водночас у штаті Нью-Джерсі легендарний рок-музикант Брюс Спрінгстін зіграв на акустичній гітарі та виконав пісню I’ll See You in My Dreams (“Побачимося уві сні”).
Окрім Байдена та першої леді США, на церемонії були присутні американські лідери Білл Клінтон та Барак Обама.
О 08:46 присутні вшанували хвилиною мовчання момент, коли один з літаків врізався у будівлю Всесвітнього торговельного центру. Байден не робив жодних заяв.
Окрім цього, на церемонії в Нью-Йорку родичі жертв зачитали список імен людей, які загинули під час атаки на башти-близнюки. На цій же церемонії був ексочільник міста Руді Джуліані. 45-й американський президент Дональд Трамп на церемонію не прийшов.
Після відвідин меморіалу в Нью-Йорку, Байден поїхав у Шанксвілл (штат Пенсильванія), де був присутній також Джордж Буш-молодший, американський лідер часів терактів 11 вересня 2001 року.
Останньою точкою був Вашингтон. Байден поїхав до місяця, де впав літак терористів, на околицях Пентагону.
Стосовно заяв Байдена цього дня у Білому пояснили, що їх не буде. До цього президент записав відеозвернення, в якому висловив співчуття близьким та рідним загиблих під час терактів й закликав американців до національного єднання.
11 вересня в США через кілька терактів загинули 2 977 осіб. Відповідальність за теракти взяли на себе представники терористичної організації Аль-Каїда. Виконавцями були 19 осіб, з них 15 – піддані Саудівської Аравії.
Вранці 11 вересня чотири групи терористів-смертників захопили чотири пасажирські авіалайнери, які належали двом американським авіаперевізникам United Airlines та American Airlines. Літаки прямували до Каліфорнії. Терористи скерували два літаки на північну та південну 110-поверхові башти Всесвітнього торговельного центру в Нью-Йорку. Внаслідок аварії всередині будівель почалися пожежі. Через певний час обидві конструкції впали, поховавши під собою сотні людей. Через їх обвал понад десять менших будівель, які були поряд, також впали. Серед них – 47-поверхова вежа номер сім Всесвітнього торговельного центру.
Третій літак з терористами за штурвалом спрямували до будівлі Пентагону. Коли літак впав — зруйнував частково західну частину штаб-квартири міністерства оборони США.
Четвертий літак не брав участі в терактах. Дізнавшись про те, що коїться, пасажири та команда атакували терористів, внаслідок чого літак впав на безлюдному полі в штаті Пенсильванія.
- У жовтні 2016 року в США було подано перший судовий позов до Саудівської Аравії у справі про теракти 11 вересня.