Про це у Facebook повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.
“За результатами Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 12 листопада 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки на території Черкаської області”, – зазначив Немчінов.
Він зауважив, що червоний рівень епіднебезпеки передбачає низку обмежень, які запроваджуються в регіонах.
Нагадаємо, з 23 вересня в усіх регіонах України було встановлено жовтий рівень епіднебезпеки. Станом на 4 листопада в червоній зоні опинилося 15 областей України.
12 жовтня Уряд установив червоний рівень епідемічної безпеки в Херсонській області через поширення коронавірусної хвороби. 15 жовтня — в Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях.
20 жовтня червоний рівень епідемічної небезпеки встановили у Сумській області. 26 жовтня Рівненська та Миколаївська області перейшли до червоної зони.
30 жовтня 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки встановили на території Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Хмельницької та Чернігівської областей.
З 1 листопада Київ також запровадив суворий карантин. З 8 листопада до червоної зони перейшла Волинська область.
Які обмеження діятимуть?
На території Волинської області діятимуть обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для червоного рівня епідемічної безпеки, а саме:
- заборонено роботу закладів громадського харчування, окрім адресного доставлення та замовлень навинос;
- заборонено роботу ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
- заборонено роботу закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
- заборонено роботу непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
- заборонено проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
- заборонено роботу закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеознімань.
Водночас чинні обмеження червоного рівня не застосовуватимуться за умови наявності зеленого COVID-сертифіката в усіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, зокрема релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів.
Крім цього, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення у регіонах із жовтим, помаранчевим чи червоним рівнем епідбезпеки дозволять лише пасажирам із негативним результатом тесту на коронавірус або сертифікатом вакцинації (це не стосуватиметься неповнолітніх).
- Опитування ЮНІСЕФ демонструють, що 42% тих, хто ще не щепився, готовий зробити це. Знайти найближчий до себе пункт вакцинації можна, скориставшись мапою або переліком на сайті МОЗ.
- Раніше #Букви розповідали, як отримати та користуватися міжнародним COVID-сертифікатом про вакцинацію.
- Про те, як отримати внутрішній СOVID-сертифікат — в матеріалі.
- 1 листопада Єдиний портал державних послуг “Дія” розпочав бета-тестування ще одного виду COVID-сертифікатів — на основі ПЛР-тестів.
- З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну хворобу, також зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат.