Про це повідомляє CNN.
Видання пише, що мізки американських підлітків, які брали участь у дослідженні, фізично змінилися під час пандемії COVID-19, старіючи швидше, ніж зазвичай.
Молоді люди також розповідали про тривогу, депресію, а також те, що вчені називають “інтерналізованими проблемами” — тобто відчуття смутку, низької самооцінки та страху та проблеми з контролем своїх емоцій — після першого року пандемії.
“Десятки досліджень показали, що під час пандемії постраждало психічне здоров’я підлітків. Їх забрали зі школи, якомога далі від друзів і знайомих структур підтримки, і їм довелося жити з невизначеністю та страхом, які прийшли з коронавірусом. Багато батьків втратили роботу. Мільйони дітей втратили батьків, бабусь і дідусів через COVID-19”, — пише CNN.
Дослідження, опубліковане в журналі Biological Psychiatry: Global Open Science, є одним із перших, у якому розглядаються фізичні зміни в мозку, викликані стресом і тривогою.
Вісім років тому вчені вирішили кожні два роки робити МРТ 220 дітям віком від 9 до 13 років. Команда виконала дві серії досліджень, доки не розпочалася пандемія, і вони відновили сканування вже в кінці 2020 року.
Коли дослідження було перервано, команда вирішила, що було б цікаво вивчити вплив цієї стресової події на мозок дітей. Вони зіставили підлітків однакової демографічної категорії, зокрема статі, віку, схильності до стресу та соціально-економічного статусу.
Дослідники порівняли МРТ 128 осіб. Половину сканувань було зроблено до пандемії, а іншу — наприкінці 2020 року. В результаті чого вони виявили, що діти, які пережили перший рік пандемії, мали вік мозку старший за їхній хронологічний вік.
“Мозок дитини з часом змінюється природним чином, але дослідження показали, що ці фізичні зміни можуть пришвидшитися, коли людина переживає значні труднощі в дитинстві”, — йдеться в матеріалі.
Це ж відбувається з людьми, які зазнали насильства, зневаги, бідності та сімейних проблем на ранньому етапі життя. Зазначається, що їхній мозок швидше старішає, що може призвести до проблем із психічним здоров’ям у дорослому віці.
Дослідницька група планує згодом провести ще сканування тих самих дітей, щоби відстежити розвиток їхнього мозку. Існує ймовірність того, що зміни могли бути лише негайною реакцією на подразник, який з часом нормалізується.
- Близько 90% відсотків населення світу зараз має певну форму імунітету до коронавірусу COVID-19, проте є ймовірність появи нового штаму вірусу.
- Китай має намір оголосити про пом’якшення карантинних обмежень щодо COVID-19 найближчими днями та скорочення масового тестування. Помітна зміна позиції відбулась після того, як жителі КНР вийшли на масові протести через жорсткі карантинні обмеження.
- Гнів та розчарування політикою “нульової толерантності” у Китаї до COVID-19 досягли нових висот, призвівши до протестів, оскільки місцева влада знову запровадила обмеження, попри нещодавні оголошення уряду про пом’якшення деяких правил.
- Соціальна мережа Twitter скасувала політику, яка була спрямована на боротьбу з дезінформацією щодо пандемії COVID-19.