Про це він заявив під час своєї промови з трибуни Верховної Ради України.
Петро Порошенко наголосив, що сьогодні вирішується питання щодо членства України в Євросоюзі, саме тому якість законопроєктів має бути бездоганною.
“Ми маємо говорити не тільки про суверенітет, а про наше майбутнє членство в ЄС, куди прагнуть рухатися 90% українців. У 2020 році, два роки тому, я разом зі своїми колегами зареєстрував законопроєкт про принципи формування Конституційного Суду. Він отримав підтримку громадських організацій, він отримав підтримку наших партнерів. І ключове – він базувався на позитивному досвіді формування Вищого антикорупційного суду України”, – нагадав п’ятий президент України.
Він також додав, що Антикорупційний суд було повністю сформовано, з рішенням ВККС, з рішенням Вищої ради правосуддя, з проведенням конкурсів, за участю Ради. І на сьогодні, після його більш як трирічного функціонування – це суд, який викликає найбільшу довіру, разом з Верховним Судом.
“Ми запропонували той самий механізм. Замість того, зараз ми ризикуємо отримати профанацію. Профанацію конкурсів, профанацію експертів. І дорадчий голос, який на сьогодні не наближає Україну до Європейського Союзу”, – застеріг Порошенко народних депутатів.
Відтак політик закликав повернутися до законопроєкту, зареєстрованого у 2020 році, або хоча б розглядати його як альтернативний і таким чином дати можливість народним депутатам самостійно обрати найкращу форму.
“Я впевнений в тому, що це б гарантовано призвело до прийняття законопроєкту, який би забезпечив рух в Європу”, – підсумував Петро Порошенко.
- Cьогодні, 13 грудня, Верховна Рада України проголосувала за ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва.
- В Окружному адміністративному суді Києва заявили, що рішення Верховної Ради України щодо ліквідації ОАСК не відповідає положенням Конституції та вимогам воєнного часу.