Про це повідомляють #Букви.
Після DDoS-атаки, пік якої припав на вечір 15 лютого, онлайн-послуги ПриватБанку вже доступні. Однак, у коментарі виданню Інтерфакс-Україна пресслужба банку не виключає, що ця нормалізація роботи може бути тимчасовою і найближчим часом може початися нова хвиля кібератак.
Ощадбанк ввечері 15 лютого оголосив про відновлення роботи, однак більшість клієнтів банку все ще не можуть зайти у свій онлайн-кабінет, на що активно скаржаться у коментарях і публікують скріни своїх неробочих кабінетів Ощад24 як доказ. У деяких під час переказу коштів гроші списало, але назад не повернуло та не поступило на потрібну адресу. Дехто нарікає, що послуги банку недоступні ще з учорашнього обіду та до 6:30-7 ранку сьогодні.
Сайт Міністерства оборони після вчорашніх DDoS-атак все ще не відновив свою роботу.
Офіційний портал Збройних сил України після кібератак відновив свою роботу.
За фактом здійснених кібератак, Головне слідче Управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження за статтями 361 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем та 363-1 (умисне масове розповсюдження повідомлень електрозвязку, що призвело до порушення роботи автоматизованих систем) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, з другої половини дня 15 лютого 2022 року спостерігалась потужна кібератака на низку інформаційних ресурсів України. Зокрема, зафіксовано перебої в роботі вебсервісів “Приватбанку” та “Ощадбанку”, також перебої зафіксували на сайтах Міністерства оборони та Збройних сил України.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський наголосив, що насправді Ddos-атаки відбуваються на усі без винятку українські банки із різною результативністю. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також повідомив, що услід за українськими банками, потужна DDoS-атака розпочалася і на портал “Дія”, що, за його словами, було очікуваним. Він сказав, що початковим вектор атак були Росія та Китай.
У зв’язку з кібератаками, у Білому домі заявили, що готові надати підтримку Києву в розслідуванні та реагуванні на такі кейси.
- Раніше повідомлялось, що члени комітету з закордонних справ Сенату США розглядають можливість накласти проти Росії санкції за здійснення кібератаки проти нашої країни. Такі обмежувальні заходи займатимуть перше місце в списку дій, спрямованих проти режиму Володимира Путіна, навіть до вторгнення в Україну.
- Також американські експерти проаналізували кібератаку 14 січня на сайти українських держустанов і попереджають про серйозніші атаки, які можуть порушити життя простих українців.