Про це повідомила пресслужба ДТЕК.
Відтак, найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України заплатить до державного бюджету 1,102 млрд грн за розробку Майорівської площі й 211 млн грн за розробку Бірківсько-Зіньківської площі.
У компанії зазначили, що обидві ділянки мають увійти в загальну модель розробки компанією газових родовищ Полтавського регіону. А також додали, що ДТЕК давно вивчала можливість інвестицій в ці ділянки.
Загалом вони очікуються на рівні декількох мільярдів гривень. Відтак, успішний розвиток родовищ на цих ділянках значно укріпить енергетичну незалежність України.
“Ми віримо в перемогу нашої держави й продовжуємо інвестувати в Україну, попри війну, попри колосальні руйнування інфраструктури. Наше завдання – забезпечити Україну власним газом та стати експортером газу в Європу. Стати гарантом енергетичної безпеки ЄС”, – зауважив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Крім того, у компанії наголосили, що ділянки потребують детального геологічного вивчення для підтвердження їх перспективності та подальшого виходу на промислову розробку.
А також нагадали, що компанія за 10 років інвестувала в видобуток газу близько 500 млн доларів і змогла збільшити його більш ніж в 4 рази.
- З початку 2022 року імпорт російського зрідженого природного газу до Європи зріс на 42% у порівнянні з показниками аналогічного періоду минулого року.
- Опублікована пропозиція Єврокомісії передбачає встановлення максимальної ціни на газ на рівні 275 євро за МВт-год, що понад вдвічі більше за нинішню ціну на ринку.