Результати досліджень опубліковано в науковому журналі Nature Communications.
Зокрема загибель динозаврів, ймовірно, почалася 76 мільйонів років тому — за 10 мільйонів років до падіння астероїда. І причиною цього глобального вимирання вчені вважають не космічне тіло, а зміну клімату або зникнення різноманітності травоїдних динозаврів.
На момент, коли астероїд упав, динозаври були вже на такому етапі вимирання, що лишився лише один вид тиранозавра — рекс.
До такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши низку даних – для цього вивчили 1600 скам’янілостей 247 видів динозаврів із шести основних родин, включно з хижаками тиранозаврами та рослиноїдними гадрозаврами.
Науковці дослідили швидкість видоутворення або появи нових видів за їхніми літописами скам’янілостей. Травоїдні тварини, згідно з отриманими результатами аналізу, почали вимирати. Використовуючи статистичні моделі, вчені змогли визначити вплив зовнішніх факторів, таких як різноманіття видів і зміна температур, на динозаврів у цілому.
Це додає ще один аргумент у постійній суперечці палеонтологів стосовно того, чи було вимирання динозаврів різким, чи поступовим.
- Нагадаємо, нещодавно вчені знайшли ідеально збережений ембріон овірапторозавра, який готувався вилупитися з яйця.
- Також у Великій Британії знайшли рештки багатоніжки, вага якої досягала 50 кг.
- Раніше у Парижі на аукціоні продали найбільший у світі скелет трицератопса “Великого Джона”.
- У червні в Австралії знайшли динозавра розміром з баскетбольний майданчик.