Про це інформує пресслужба Міністерства енергетики України з посиланням на слова заступника міністра з питань європейської інтеграції Ярослава Демченкова.
Демченков підкреслив, що енергетична система України стала ключовою мішенню російських загарбників. Водночас вона продемонструвала надзвичайну стійкість завдяки проведеній в умовах війни синхронізації з європейською ENTSO-E, героїчній роботі українських енергетиків та підтримці міжнародних партнерів, які сформували міжнародну коаліцію на підтримку України та її енергетичного сектору.
Заступник міністра енергетики наголосив, що протягом останніх тижнів українська енергосистема не має дефіциту потужності. Проте все ще існує велика потреба в додаткових постачаннях обладнання для забезпечення стабільного функціонування електроенергетики.
“Важливо мати запас обладнання на майбутнє. Ремонт і перебудова займе багато часу. Ми маємо особливо гостру потребу у високовольтному обладнанні, зокрема трансформаторах, розподільній газовій генерації та іншому енергетичному обладнанні”, – підсумував Ярослав Демченков.
Окрім того, за даними “Укренерго”, в українській енергосистемі вдалося сформувати енергорезерв, що зумовлено зниженням дефіциту потужності, на яке впливає збільшення світлового дня та поступове сезонне потепління.
На сьогодні працюють всі види електростанцій. Для покриття споживання достатньо генерації електроенергії в енергосистемі країні. Крім того, імпорт електроенергії – незначний.
“Знижене споживання, відновлення роботи деяких генеруючих потужностей, забезпеченість ресурсом гідрогенерації та сезонне стрімке зростання ВДЕ дозволило сформувати в енергосистемі певний резерв потужності, що підвищує рівень надійності електропостачання та операційної безпеки енергосистеми”, – додали в “Укренерго”.
Водночас, в Одеській області продовжують ремонтні роботи для підвищення надійності живлення регіону. На інших пошкоджених об’єктах “Укренерго” теж тривають роботи.
- За рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну надійшло 450 вантажів гуманітарної допомоги з енергетичним обладнанням, загальна вага якої сягнула понад 5 650 тонн.
- Для Херсонської області закуплять енергетичне обладнання на загальну суму в 4,5 мільйона євро.
- Україна отримала від Німеччини 334 тонни енергообладнання для відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських атак.