Про це повідомило Bloomberg.
Функція “Про це зображення” надаватиме додатковий контекст про фото. Наприклад, можна буде подивитися, коли зображення або схожі були вперше проіндексовані Google, де вперше з’явилися і де ще з’являлися в Інтернеті.
У такий спосіб компанія має намір допомогти користувачам визначити першоджерело. Також вони зможуть надати контекст із будь-якими спростовувальними доказами, наданими новинними організаціями.
Техногігант почне позначати кожне зображення, створене ШІ. Також Google працює з іншими платформами та сервісами, щоб переконатися, що вони додають таку саму розмітку до файлів, які публікують. Серед таких є Midjourney і Shutterstock. За планами компанії, весь контент зі штучним інтелектом, який з’являється в результатах пошуку, має бути відповідно позначеним.
На сьогодні питання походження зображень стало проблемою через появу ШІ. У зв’язку з цим є кілька стартапів, які працюють над створенням інструментів верифікації та автентифікації.
Компанія Truepic Inc., яку підтримує Microsoft, пропонує системи, які гарантують, що зображення не піддавалося маніпуляціям від моменту зйомки до публікації.
Функції Google з’являться протягом року. Вони є порівняно менш технологічними, але можуть мати більший позитивний вплив за умови достатньої підтримки з боку індустрії.
- Стів Возняк, співзасновник компанії Apple, попереджає, що штучний інтелект може ускладнити виявлення шахрайства та дезінформації. Він вважає, що штучний інтелект надто розумний та відкритий для поганих гравців, які хочуть обдурити користувачів щодо того, ким вони є.
- За даними ЗМІ, стартап із дослідження штучного OpenAI готується до випуску нової мовної моделі з відкритим кодом.