Про це повідомляє DW.
Мета спільних дебатів на сесії Генасамблеї – слухати один одного з повагою та розумінням і знаходити спільні розв’язання глобальних проблем, наголосила Бербок. Вона нагадала, що одним з найважливіших принципів ООН є рівність всіх держав, що входять до її складу, – “незалежно від того, маленькі вони або великі, багаті чи бідні, сильні чи вразливі, неважливо, де вони розташовані на цій планеті”.
“Ось чому Генеральна Асамблея ООН, до якої входять 193 країни, є і належним місцем, щоб поговорити з колегами з усіх можливих куточків світу про їхні проблеми, потреби, надії та плани, а також щоб створювати спілки для розв’язання спільних проблем, які для кожного з нас окремо – надто великі”, – додала вона.
За словами міністерки, нинішня сесія Генеральної Асамблеї відрізняється від попередніх, оскільки відбувається на тлі повномасштабної війни в Україні. Тому в Нью-Йорку йтиметься зокрема про розслідування “жахливих злочинів, які від імені РФ скоєно в Україні” та притягнення до відповідальності винних.
“Ми твердо стоїмо на боці України і продовжимо її підтримувати — усім, чого вона потребує, щоб війна та незмірні страждання людей в Україні закінчилися”, – зазначила вона.
Глава МЗС ФРН поклала на РФ відповідальність за скоєний напередодні удар по території Південноукраїнської АЕС і повідомила, що на сесії Генасамблеї ООН йтиметься і про ситуацію на українських атомних електростанціях, які РФ “використовує як розмінну монету в цій війні” і “бере в розрахунок можливу катастрофу для мільйонів осіб”.
Водночас Бербок відзначила “драматичні наслідки” війни в Україні для багатьох регіонів світу. За її словами, вона має намір поговорити з тими, “хто найбільше страждає від змін клімату та продовольчої кризи” і разом знайти конкретні рішення.
77 сесія Генеральної Асамблеї ООН відбуватиметься в Нью-Йорку та триватиме з 20 по 26 вересня.
- Протягом 2022 року ціни на харчові продукти, зокрема хліб значно зросли в країнах Європи на тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну.
- Міжнародний валютний фонд може заснувати програму для екстреного фінансування країн через зростання цін на продукти. Ініціативу планують обговорити через труднощі, які викликала російсько-українська війна.
- Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель заявив, що більшість зерна, яке експортували з України, потрапило до країн, які його потребують. Він наголосив, що заява президента РФ Володимира Путіна, який це заперечував, є неправдивою.