Джерело: SkyNews
Пригожин, котрий часто критикує міністерство оборони РФ, прокоментував ймовірність подальшої участі його ПВК у війні проти України.
За його словами, він не впевнений, що “ПВК працюватиме в Україні”.
У виданні зауважили, що Пригожин має схильність до сарказму чи іронії у своїх публічних заявах.
Та зазначили, що він також дав оцінку українських сил, яка більше дублює західних військових експертів, ніж російську пропаганду.
“Будь-який наступ та його результати мають оцінюватися після вичерпання наступального потенціалу противника. Наскільки я розумію, наступальний потенціал України далеко не вичерпано. Мине місяць-півтора-два, і ми повинні будемо вирішити, досягли вони свого результату чи ні”, – заявив Пригожин.
Зауважимо, 10 червня міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписав наказ, відповідно до якого усі приватні військові компанії, що перебувають на фронті у війні проти України, мають до 1 липня 2023 року укласти контракти з Міноборони РФ.
Своєю чергою, глава ПВК “Вагнер”, соратник Путіна Євген Пригожин заявив, що його бойовики не підписуватимуть жодного контракту з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, публічно відкинувши спробу міністерства оборони поставити його бойові сили під свій контроль, інформує Reuters.
Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин нападає на президента Росії Володимира Путіна через неотриману нагороду “за захоплення Бахмута”.
28 травня Євген Пригожин заявив, що він переконаний, що високопосадовці Кремля заборонили повідомляти про нього в державних ЗМІ, попередивши, що такий підхід призведе до “негативної реакції з боку росіян” вже протягом декількох місяців.
Нагадаємо, 21 лютого лідер російських найманців Євген Пригожин звинуватив російського міністра оборони та начальника генштабу в тому, що вони позбавили його бійців боєприпасів і намагалися знищити “Вагнер” – діях, які він назвав еквівалентними державній зраді.
На початку березня голова російської приватної військової компанії “Вагнер” заявив, що не отримує від Москви необхідних боєприпасів для того, щоб взяти під контроль Бахмут. Пригожин поскаржився на нестачу боєприпасів та заявив, що це може бути “звичайна бюрократія або зрада”.
Згодом Пригожин продовжив критикувати главу міноборони Росії Сергія Шойгу. Зокрема соратник Путіна назвав зятя міністра РФ “покидьком-блогером”.
Нещодавно Інститут вивчення війни (ISW) припустив у звіті, що відносини між двома сторонами “налагоджено” з метою змусити президента Росії Володимира Путіна припинити наступальні операції у війні проти України.
Тоді як Пригожин, схоже, заперечив, що його відносини з російським міністерством оборони покращилися.
Нещодавно глава російської приватної військової компанії “Вагнер” заявив, що Україна готується до “неминучого” контрнаступу та відправляє добре підготовлені підрозділи до зруйнованого східного міста Бахмут, яке протягом багатьох місяців було головним пунктом боротьби.
Вже 4 травня Пригожин укотре розкритикував міноборони РФ. На новому опублікованому відео з критикою він з’являється на тлі, за його словами, вбитих в Україні вагнерівців.
Згодом він попередив, що попередив, що 10 травня його найманці вийдуть із міста Бахмут на Донеччині, де вже декілька місяців тривають запеклі бої. Після чого заявив, що його найманцям почали постачати боєприпаси.
9 травня Пригожин у довгому аудіорепортажі знову про нібито нестачу боєприпасів для його найманців згадав фігуру, яку він назвав “щасливим дідусем”, який “вважав, що з військовою кампанією все добре”.
3 червня Євген Пригожин звинуватив міноборони РФ у замінуванні шляхів для відступу від Бахмута (Донецька область).
- Наприкінці травня засновник ПВК “Вагнер”, соратник президента РФ Володимира Путіна Євген Пригожин звернувся до російської влади з проханням провести розслідування щодо посадовців міністерства оборони країни.
- За даними ЗМІ, російські еліти незадоволені шансами РФ виграти війну проти України. Навіть ті, хто підтримував повномасштабне вторгнення та прагне активізувати війну, втратили розуміння того, які перспективи будуть у Росії.
- Нестача ресурсів і роз’єднаність у лавах військ – основні проблеми, які продовжують перешкоджати кампанії Кремля вже протягом 15 місяців. Проте, схоже, Путін налаштований “вести тривалу війну та боротися до кінця”.
- 14 березня Литовський Сейм одностайно ухвалив резолюцію, якою визнав російську приватну військову компанію “Вагнер” терористичною організацією.
- Наприкінці січня міністерство фінансів США розширило санкції проти Російської Федерації та визнало російську приватну військову компанію “Вагнер” транснаціональною злочинною організацією.
- У травні французькі законодавці проголосували за визнання ПВК “Вагнер” терористичною організацією.