Джерело: пресслужба ШОС
Після завершення засідання Ради глав держав-членів ШОС відбулася церемонія підняття державного прапора Ісламської Республіки Іран перед будівлею секретаріату в Пекіні. Участь взяли глави дипвідомств держав-членів, країн-спостерігачів та партнерів ШОС з діалогу, акредитованих у КНР, а також представники МЗС Китаю. На церемонії виступили генсек ШОС Чжан Мін та посол Ірану у КНР Мухсен Бахтіяр.
Зустріч лідерів країн-учасниць ШОС відбувалася у режимі відеоконференції. Президент РФ, звернувшись до присутніх, заявив, що Росія – за якнайшвидше завершення процесу приєднання до ШОС Білорусі.
Секретар із міжнародних справ Індії Вінай Мохан Кватра зазначив, що це може статися вже 2024 року. Також він додав, що глави держав ШОС 4 липня офіційно оформили меморандум про зобов’язання Білорусі щодо вступу до організації.
Зауважимо, у вересні 2022 року стало відомо, що Шанхайська організація співробітництва, створена переважно зусиллями РФ та Китаю, поповниться новим членом – до її складу вступає Іран. На саміті ШОС у Самарканді Ісламська республіка підписала меморандум про зобов’язання у центральноазіатському органі безпеки, що відкриває їй шлях для повноправного членства у ШОС.
Нагадаємо, 17 вересня президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що націлений на членство Туреччини у Шанхайській організації співпраці. Одначе, вже 20 вересня 2022 року канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що “дуже роздратований” спробами Туреччини, котра є членом оборонного альянсу НАТО, приєднатися до органу безпеки Центральної Азії, де домінують РФ та Китай.
Довідка. Шанхайська організація співробітництва – субрегіональна міжурядова міжнародна організація, утворена 15 червня 2001 року в місті Шанхаї. До ШОС входять Індія, Казахстан, Киргизстан, Китайська Народна Республіка, Пакистан, Російська Федерація, Таджикистан і Узбекистан.
- Лідери Шанхайської організації співробітництва (ШОС) сьогодні, 4 липня, проводять онлайн-саміт, організований Індією, з метою розширення впливу Євразійської групи шляхом включення Ірану та відкриття шляху до членства Білорусі.
- Президент РФ Володимир Путін давно зазнав поразки як реформатор, з дедалі глибшою корупцією та економічною стагнацією, він не зміг зробити Росію чимось більшим, ніж постачальником сировини, саме тоді, коли ера нафти та газу добігає кінця.
- Через тиждень після того, як заколот став найстрашнішим викликом правлінню президента Володимира Путіна за понад два десятиліття, ключові подробиці повстання все ще невідомі.
- Президент Росії Володимир Путін після заколоту ПВК “Вагнер” і його глави Євгена Пригожина намагається продемонстрували свій авторитет в народі. Власне цим зумовлені його зустрічі й публічні заходи після тривалої ізоляції.
- Минулого місяця на Москву припадало 46% імпорту нафти в Індію, що було приголомшливим стрибком порівняно з менш ніж 2% до вторгнення РФ в Україну.