Про це повідомила пресслужба “Укренерго” в Telegram.
Зазначено, що почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в енергосистемі – дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри у конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені.
“Завдяки цьому ми зможемо побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. Таке дослідження, яке називається режимним виміром, дозволяє визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за умови нормальної роботи енергосистеми. Такі вимірювання дадуть можливість враховувати при встановлені лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання”, – пояснюють у пресслужбі.
Наголошено, що отримані результати, які враховуватимуть зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств, дозволять скоригувати обсяги лімітів для кожної області і забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах.
Повідомляється, що у разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру орієнтовний графік режимних вимірів такий:
- 8 лютого: Запорізька, Донецька, Миколаївська області;
- 9 лютого: Харківська, Херсонська, Хмельницька області;
- 10 лютого: Волинська, Київська області;
- 13 лютого: Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Закарпатська області;
- 14 лютого: Полтавська, Черкаська, Рівненська, Луганська області
- 15 лютого: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська області;
- 16 лютого: Дніпропетровська область;
- 17 лютого: м. Київ, Чернівецька область;
- 20 лютого: Львівська, Одеська області.
Також додається, що у випадку повторення Росією масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів мають бути перенесені до стабілізації ситуації.
- Генеральний директор постачальника енергоресурсів Yasno Сергій Коваленко закликав підготуватись до ймовірно триваліших відключень електроенергії через збільшення дефіциту в енергосистемі.