Про це інформують аналітики Інституту вивчення війни.
Повідомляється, що схвалення Кадировим Міноборони Росії відбулося після спроби Пригожина заручитися підтримкою лідера Чеченської Республіки шляхом публічного візиту до пораненого командира спецназу Ахмата 16 лютого.
За даними аналітиків, схоже, що Євген Пригожин посилює свою інформаційну кампанію проти Міноборони РФ, заявивши 18 лютого, що ПВК “Вагнер” не підпорядковується Міністерству оборони і “не має нічого спільного з російською армією”.
Зазначено, що різне ставлення Пригожина та Кадирова до Міноборони – очевидне, оскільки засновник “Вагнер” використав критику лідера Чеченської Республіки на адресу російських військових у жовтні 2022 року, щоб підірвати Міноборони та зробити свою приватну військову компанію елітною силою Росії в Україні.
Ймовірно, Кадиров відмовився приєднатися до нової інформаційної атаки Пригожина на Міноборони, оскільки його формальні зв’язки з Кремлем і посада в російському уряді є більш вигідними, ніж будь-які політичні відносини з засновником ПВК “Вагнер”.
Також додається, що ймовірно, Євген Пригожин намагається залучити націоналістичних діячів та російських мілблогерів, щоб посилити свої спроби “дотягнутися” до влади в Росії.
- Російська ПВК “Вагнер” докладає всіх зусиль на полі бою в Україні, але все більше доказів свідчать про те, що Кремль намагається стримати надмірний політичний вплив засновника групи, соратника Путіна Євгена Пригожина.
- Президент Російської Федерації не хотів віддавати наказ про повну мобілізацію після взяття Сєвєродонецька та Лисичанська в червні-липні 2022 року та кількох невдалих наступів, які виснажили значну частину його армії.