Про це повідомляє нідерландська телевізійна служба новин RTL Nieuws.
Депутат Рубен Брекельманс вважає, що прем’єр-міністр Марк Рютте і міністр закордонних справ Вопке Хукстра мають приїхати в Україну. За його словами, треба обговорити майбутні сценарії та фінансову або матеріальну допомогу.
“Якщо насильство продовжиться, Нідерланди також структурно готові, чи то у фінансовому, чи матеріальному плані, зробити так, щоб Україна знала, на що вона може розраховувати”, — йдеться у повідомленні.
Зазначимо, що Україна вже звернулася щодо допомоги в озброєнні. У відповідь міноборони Нідерландів проводить інвентаризацію того, що можна буде постачати. Рубен Брекельманс заявив, що це можуть бути радари, високоточна і протитанкова зброя або протиповітряна оборона.
Депутатка опозиційної “Партії праці” (PvdA) Каті Пірі зазначила, що їхня країна може допомогти у сфері кібербезпеки, забезпечити навчання або постачання протитанкової зброї. Однак дві партії виступають проти відправлення нідерландських військовослужбовців до України.
Озброєння відбувається на тлі скупчення 100 тисяч російських військових вздовж кордону з Україною. Західні країни-партнери й Вашингтон заявляють про можливе російське вторгнення, яке Москва заперечує. Попри заяви РФ — країна продовжує нарощувати військову силу, тому лідери ЄС і НАТО попередили про пакети жорстких санкцій особисто проти Володимира Путіна, його оточення та фінансових інституцій країни з великими банками.
- Нагадаємо, у разі ескалації конфлікту та подальшого наступу Росії на Україну, Велика Британія посилить санкції проти країни та накладе арешт на майно російських олігархів.
- У Києві на Майдані Незалежності відбулася акція подяки союзникам України, які надали допомогу нашій країні через загрозу вторгнення Росії. Захід пройшов під гаслом #ThanksFriends, тобто подякуй союзникам за зброю.
- Жорсткі санкції, котрі Сполучені Штати Америки погрожують запровадити проти Російської Федерації у разі нового нападу на Україну, кардинально змінять повсякденне життя росіян.
- Також відповідно до даних розвідки Сполучених Штатів Америки, президент Російської Федерації Володимир Путін недооцінив наслідки можливого нового нападу на Україну.
- Канада активно розглядає можливість відправлення Україні партії стрілецької зброї, оскільки країна стикається з тим, що прем’єр-міністр Джастін Трюдо назвав “агресивною” спробою Росії дестабілізувати її.
- Також міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод заявив, що країна надасть Україні кошти для стабілізації та проведення реформ. Він також висловив підтримку Києву на тлі напруженої ситуації з російськими військовими уздовж кордону.