Про це йдеться у колонці на “Українській правді” головної редакторки сайту “ЧЕСНО” Ірини Федорів.
Такі випадки виявили зокрема на сайті Комітету з питань організації держвлади та місцевого самоврядування. Його очолює голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк. Зокрема мовиться про анонс події, яка відбулася 3 квітня о 10:30, а повідомили про неї через дві години після початку – о 12:30.
Інформація ж щодо цього з’явилася на сайті комітету не в той самий день, а аж наприкінці квітня. Натомість на загальному сайті Ради анонс події був.
Ірина Федорів вважає, що публікації анонсів заднім числом яскраво свідчить, що через “адмінки” сайтів комітетів можна в довільний спосіб заливати інформацію заднім числом або у невідповідний час.
“В умовах закритості роботи Верховної Ради для суспільства вкрай важливо вчасно отримувати інформацію про події, особливо коли їх можна переглянути онлайн. Якщо ці анонси чи новини з’являються в невідповідний час, це свідчить про маніпулювання інформаційним полем”, – йдеться у повідомленні.
За її словами, подібні експерименти фз сайтами відбуваються не лише в парламенті.
“Дуже б хотілося, щоб комітети Верховної Ради анонсували свої події, хай не десятками платних оголошень у Facebook, а бодай на своїх офіційних сайтах… У червні Рух “ЧЕСНО” проведе повторний моніторинг діяльності комітетів і оприлюднить черговий антирейтинг. Важливо, щоб показники кожного комітету за цей час покращилися. І відповідальність за налагодження цієї роботи лежить на головах комітетів”, – додала редакторка.
- 5 травня у Кабінеті міністрів схвалили зміни щодо законопроєкту “Про військовий обов’язок та військову службу”. У такий спосіб, урядовці підтримали зменшення граничного віку призовників на військовому обліку з 27 до 25 років.
- Кабінет міністрів України вніс зміни до “Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту”. Віднині водії автобусів мають право не допускати до салону пасажирів, які створюють шум за допомогою технічних пристроїв.