Про це інформує CNN.
До 2023 року група мобілізувала “до 32 мільярдів доларів США бюджетної та економічної підтримки для України та продовжує досягати подальшого прогресу”, – зазначили у заяві.
Ми також наполегливо закликаємо інших донорів посилити свою підтримку, – додали міністри фінансів.
За даними G7, у 2022 році G7 залучила 32,7 мільярда доларів США бюджетної підтримки для українського уряду, близько 18 мільярдів доларів з яких надійшло від Європейського Союзу.
Ми маємо моральний обов’язок допомогти Україні протистояти неспровокованому нападу Росії, – йдеться у заяві.
G7 складається з союзних лідерів деяких із найбільших економік світу: Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США.
Набуло чинності обмеження ціни на російську нафту, узгоджене країнами G7 з метою зменшити обсяги прибутків РФ, і, відповідно, фінансів для ведення війни проти України.
Зауважимо, що у Кремлі вкотре за цей рік кардинально помилилися щодо оцінки ситуації. Прогнози, згідно з якими запровадження 5 грудня ембарго Євросоюзу та стелі цін G7 на нафту з Росії призведуть до різкого зростання нафтових котирувань, не виправдалися.
Раніше міністри юстиції країн “Групи семи” (G7) заявили, що хочуть, аби у майбутньому злочини проти міжнародного права переслідувалися та каралися скоординовано. За підсумками зустрічі підготовлено “Берлінську декларацію”.
- Зіткнення щодо пропозиції обмежити ціни на природний газ в Європейському Союзі посилилися, оскільки група з 12 держав-членів закликала значно знизити межу втручання, щоб обмежити вплив безпрецедентної енергетичної кризи на споживачів і бізнес блоку.
- Президент України Володимир Зеленський провів розмови з турецьким лідером Реджепом Ердоганом та французьким колегою Емманюелем Макроном. Глави країн обговорили подальшу роботу та підтримку.
- У Німеччині заявили, що планують надати Україні більше зброї та боєприпасів. Уряди країн обговорюють постачання сучасних танків.