Джерело: Times.
Журналіст наголосив, що Росія не змінила керівництво України та не досягла геополітичного підпорядкування країни. На думку Едварда Лукаса, основними причинами того, що безпека України – не гарантована, полягає у тому, що:
- Після закінчення бойових дій збережеться загроза потенційної російської агресії в майбутньому, бо невідомо, хто опиниться при владі в Росії після війни;
- Корупція, з якою країна бореться з 1991 року, але лише епізодично і запізно – досягає певних успіхів.
Журналіст вважає, що зобов’язання, які взяли на себе США разом з адміністрацією президента Байдена, дуже схожі на оборонні зв’язки Штатів із Тайванем та Ізраїлем. Таке співробітництво міцне, але може змінюватися відповідно до бачення кожного наступного уряду у Вашингтоні.
Україна вбачає гарантії безпеки, якщо стане членом НАТО, але, за словами Лукаса, поки що Альянс не демонструє готовності надати “вхідний квиток”, обмежуючись лише урочистими обіцянками.
Щодо післявоєнного становлення країни зазначено, що після завершення бойових дій в Україну “потечуть колосальні суми”. Кошти, призначені для відновлення інфраструктури, промисловості та житла, повинні мати максимально прозорий механізм їхнього розподілу. Гарантій вимагатимуть приватні інвестори та міжнародні донори.
“Це означає, що Україна має відбудувати не лише зруйновані об’єкти, а й соціальні та політичні інститути, а це – набагато складніше”, – вважає автор.
- Єврокомісар із внутрішнього ринку та промисловості Тьєррі Бретон заявив, що підтримка Європою України в частині озброєнь відповідатиме вимогам для успішного контрнаступу проти російської армії.
- Глава Міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус засудив ідею “ненасильницького” опору України агресії РФ, висловлену єпископським вікарієм Оснабрюкської єпархії Тео Паулем.