Про це повідомляють #Букви.
На фото можна побачити, як курсантки Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка крокують в однакових футболках, камуфляжних штанах, на ногах — черевики на підборах.
Викладач ВІКНУ майор Євген Балабушка у коментарі виданню МО “Армія.Інформ” пояснив, що у такий спосіб курсантки тренуються, оскільки на параді будуть у парадній формі, без зброї й так само на підборах.
“На минулому параді дівчата були в повсякденній формі одягу і зі зброєю. Цього року, наскільки мені відомо, вони вперше крокуватимуть у парадній формі і без зброї. Курсантки йтимуть у туфлях на підборах. Тому нині почали тренуватись ходити в цьому взутті”, — сказав Балабушка.
Репетиції відбуваються двічі на день — з 7:30 до 8:30 та з 15:00 до 18:00. Тобто курсантки щодня маршують на підборах по 4 години, і ближче до параду графік тренувань може стати щільнішим.
У мережі триває жваве обговорення доречності використання підборів. Користувачі обурені тим, що для жінок-військових зручне і практичне взуття замінили на підбори. Порівнюють з традиціями тоталітарних режимів:
Користувачі акцентують: це може завдати непоправної шкоди здоров’ю дівчат. Обговорюючи це, вони не стримуються у висловлюваннях.
Обурені й народні депутатки. Ірина Геращенко спільно з Іриною Фріз, Іванною Климпуш-Цинцадзе та Марією Іоновою готують запит до президента Володимира Зеленського як до головнокомандувача.
Ірина Геращенко акцентувала, що використання цього елемента форми на параді принижує жінок-військових.
“Так, існує наказ, в якому вказані зразки військової форми для жінок, там передбачені підбори влітку і взимку. Але ж це не питання параду і плацу, де чоловіки крокуватимуть в берцях! Це не рівність! Це приниження! Ми не дамо недолугим персонажам у владі перекреслити все, зроблене нами для рівності жінок в армії і їх серйозного там сприйняття”, — наголосила депутатка від “Європейської Солідарності”.
Зауважимо, що міністерство не лише не відреагувало на критику, а й обмежило можливість коментувати допис із цими фото в соцмережі.
- Нагадаємо, у квітні українка вперше в історії пройшла виснажливий відбір на кваліфікаційний курс Сил спеціальних операцій Збройних сил України (ССО ЗСУ).
- 18 жовтня 2018 року президент України Петро Порошенко вперше надав жінці звання генерала. Звання була удостоєна начальник Військово-медичного управління СБУ Людмила Шугалей.
- В березні 2020 року військове звання генерал-майора отримала полковник Юлія Лапутіна.
- Станом на березень 2020 року у Збройних Силах України проходили службу 31757 жінок, що складає 15,6% від загальної кількості військовослужбовців.