Про це свідчить підпис до картини Куїнджі на сайті музею, а також повідомлення історикині мистецтва та журналістки Оксани Семенік у Facebook.
“Архип Куїнджі – український художник, який народився в Маріуполі, нарешті визнаний українським в музеї Метрополітан в Нью-Йорку. Там також прибрали ганебну згадку про те, що “artist celebrating both in russia and Ukraine”, — написала Семенік.
На сайті Metropolitan зазначається, що Куїнджі народився на березі моря в Маріуполі, коли українське місто входило до складу Російської імперії.
Також наголошується, що саме російські військові зруйнували музей Куїнджі в Маріуполі у березні 2022 року.
Ось як описали картину художника в Нью-Йоркському музеї: “Мінімалістична композиція та драматичне світло, колір і хмари є прикладом стилю художника”.
Оксана Семенік нагадала, що робота знаходиться в постійній експозиції і опис до неї читають тисячі, а той десятки тисяч людей.
ДОВІДКА. Архип Куїнджі – український художник. Прославився своєю технікою ефектів освітлення. Митець народився у Маріуполі 27 січня 1842-го року. Він виріс у робітничій сім’ї з грецьким корінням. Його найвідоміша робота має назву “Червоний захід на Дніпрі”. Зокрема, для його картин характерна видовищність та панорамність.
У березні 2022 року у Маріуполі російські окупаційні війська знищили будівлю Художнього музею імені Архипа Куїнджі. У ній зберігалися оригінали картин всесвітньо відомих майстрів, зокрема й українських. Також вони вивезли зі зруйнованих музеїв тимчасово окупованого Маріуполя всі цінні експонати.
- Українська влада заявляє, що російське вторгнення в Україну, яке триває вже восьмий місяць, супроводжується руйнуванням і розграбуванням історичних місць і скарбів у промислових масштабах.
- У Бучі, біля міської ради, італійський художник TVboy намалював графіті із закликом зупинити війну.
- У Львові створили мурал, де зображено прикордонника, який прощається зі своєю коханою на вокзалі. Стінопис намалював художник із Франції Крістіан Гемі, відомий як C215.