Джерело: Sky News.
Люсі було знайдено в Ефіопії в 1974 році. Тоді ж визначили, що вона належить до виду “Австралопітек афарський”. Майже 50 років по тому нове дослідження може покласти край десятирічній дискусії про те, як вона робила свої кроки.
Люсі походить із вимерлого мавпоподібного виду, який жив в Африці понад три мільйони років тому. Її рештки знайдено в Ефіопії у 1974 році, і на той час вона була предком, який був найповніше зображений серед усіх відомих ранніх предків людини.
Але лише зараз м’язи її нижніх кінцівок повністю реконструйовано дослідниками у цифровому форматі. Вони сподіваються покласти край дискусіям, що тривають десятиліттями серед вчених щодо того, як Люсі ходила.
Результати команди із Кембриджського університету, опубліковані в журналі Royal Society Open Science, свідчать, що Люсі могла випрямляти свої колінні суглоби, стояти прямо та ходити на двох ногах, як ми це робимо сьогодні.
Також виявилося, що її ноги – набагато більші та могутніші за ноги сучасної людини, що дозволяло їй жити на деревах, як мавпи, тобто вона була однаково добре пристосована до життя як на відкритих галявинах, так і в густих лісах.
Вчені з Кембриджу заявили, що ці висновки можуть допомогти краще зрозуміти розвиток фізичних рухів у людей, “включно з тими можливостями, які ми втратили”.
Команда під керівництвом докторки Ешлі Уайзман створила 3D-модель ніг і тазових м’язів Люсі, по 36 у кожній нозі. Основні м’язи її литок і стегон були удвічі більшими, ніж у сучасних людей.
“Здатність Люсі ходити прямо можна виявити лише шляхом реконструкції шляху та простору, який займає м’яз у тілі”, – сказала докторка Уайзман із Кембриджського Інституту археологічних досліджень Макдональда.
Також вона додала, що м’язи Люсі вказують на те, що вона так само добре ходила на двох ногах, як і ми, хоча, ймовірно, також почувала себе комфортно на деревах.
Історія Люсі
Відкриття Люсі в 1970-х роках було грандіозним, оскільки її рештки містили 40% скелета, а 47 із 207 кісток бездоганно збереглися. Знайдене включало частини її рук, ніг, хребта, ребер, тазу, нижньої щелепи та черепа.
Визначено, що вона належить до виду “Австралопітек афарський”, а назвали її Люсі тому, що археологи, які знайшли її, у той час слухали Lucy In The Sky With Diamonds від The Beatles.
Дослідники кажуть, що вона була молодою людиною, коли померла, зростом трохи більше одного метра і вагою менше, ніж 30 кг.
Відтоді деякі експерти припускали, що вона присідала і перевалювалася, як шимпанзе, тоді як інші вважали, що вона рухалася, як людина.
- Археологи, які витратили роки на розкопки стародавніх руїн Саккари, поблизу Каїра, оголосили в четвер, 26 січня, про низку великих відкриттів, що відносяться до п’ятої та шостої династій “Старого царства” Єгипту, що правили понад 4000 років тому. Одним із найважливіших був великий прямокутний вапняковий саркофаг, знайдений на дні вертикальної шахти глибиною близько 15 метрів.
- Каїрські вчені “розгорнули” у цифровому вигляді мумію Аменхотепа I, розкривши деталі – від прикрас його могили до його зубів.
- Дослідники встановили ланку в еволюції крокодилів завдяки скелету, який виявили ще у 1963 році в Танзанії. Ці архозаври з’явилися приблизно 96 мільйонів років та, на диво, виявилися найближчими живими родичами птахів.