Про це йдеться на офіційному сайті НАТО.
Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг звернувся до союзників, які надають додаткові сили для НАТО.
“Ми продовжимо робити все необхідне, щоб захистити наших союзників, у тому числі – шляхом посилення східної частини Альянсу. НАТО буде реагувати на будь-яке погіршення безпекової ситуації, посилюючи нашу колективну оборону”, – зазначив Єнс Столтенберг.
Як додав генсек НАТО, декілька членів Альянсу вже оголосили про розгортання додаткових сил на тлі російської агресії.
До прикладу, Данія вирішила відправити до Балтійського моря фрегат, а в майбутньому відправить до Литви чотири винищувачі F-16. Іспанія відправить свої кораблі для приєднання до ВМС НАТО, а також може відправити свої винищувачі у Болгарію.
Франція готова відправити свої війська до Румунії. Нідерланди відправлять два винищувачі F-35 до Болгарії та переведуть кораблі й наземні підрозділи у режим очікування. Окрім цього, США можуть збільшити свою військову присутність у Східній Європі.
“НАТО – це оборонний Альянс. Коли у 2014 році Росія незаконно анексувала Крим, то Альянс збільшив свою присутність у східній частині, зокрема чотири бойові групи в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. Ці підрозділи перебувають під командуванням Великої Британії, Канади, Німеччини та США відповідно. Присутність бойових груп дає зрозуміти – напад на одного союзника буде вважатись нападом на весь Альянс”, – підсумував Столтенберг.
Генсек НАТО також нагадав, що до подій 2014 року у Східній Європі не було сил НАТО.
- Нагадаємо, що Північноатлантичний Альянс (НАТО) оголосив про проведення масштабних навчань під назвою Neptune Strike ’22. Їх вирішили організувати через можливу ескалацію між Україною та Росією на тлі загострення відносин Заходу і Кремля.
- Також повідомлялось, що прем’єр-міністр Болгарії Кіріл Пєтков відповів Росії на її вимогу вивести війська НАТО із території країни.