Про це глава шведського уряду заявив під час спільної пресконференції з президентом Володимиром Зеленським.
Сторони обговорили аспекти підтримки нашої країни і взаємодії між нашими державами – не лише на двосторонньому рівні, але й у межах європейських інституцій.
Зеленський розповів про те, що саме в поточних умовах дозволить відновити територіальну цілісність України.
Ми зараз нічого не виключаємо, – зазначив Крістерссон. Але разом з тим ми також визнаємо той факт, що нам потрібна міжнародна коаліція для подальших кроків”.
Крістерссон додав, що він цілком розуміє те, що Україна просить союзників “не зволікати” з наданням оборонної допомоги. Та запевнив, що Швеція зробить все можливе, щоб підтримати Україну.
Окрім цього, глава уряду переконував у “неухильній підтримці Швецією інтеграції України в ЄС”.
Ви європеєць. Ви належите до Європи, і ви належите до ЄС”, – наголосив він.
Український президент висловив вдячність Швеції за підтримку та оборонний пакет. Зауваживши, що буквально нещодавно Швеція виділила майже $1 млрд на оборонну допомогу Україні. Він також наголосив, що українські армійці з особливим нетерпінням чекають на нещодавно затверджений пакет допомоги — блискучі шведські САУ Archer, – одну з найкращих артилерійських систем у світі.
Крістерссон відповів, що Швеція спорядить системи Archer українській армії так швидко, як зможе. Зі зрозумілих на те причин він не називав точних дат постачання цих систем. Водночас він висловив переконання, що САУ суттєво посилять бойову міць ЗСУ.
Спільно сторони також обговорили подальші кроки у відбудові України, співпраці в енергетиці та економіці.
Також Зеленський зауважив, що нині Швеція входить до п’ятірки постачальників критично важливого обладнання для відновлення нашої енергомережі після російських ударів.
Глава шведського уряду також зазначив, що Україна є пріоритетом зовнішньої політики Швеції та її головування у Раді Європейського Союзу.
Швеція засуджує російську агресію проти мирного сусіда. Це війна проти України, а також проти нашої спільної європейської безпеки й проти наших трансатлантичних цінностей. Дуже важливо забезпечити, щоб міжнародна спільнота й надалі підтримувала Україну, її цілісність та незалежність. Завершення війни Росії проти України є питанням глобальної безпеки та миру. Ваш план щодо мирного врегулювання заслуговує на увагу”.
Ульф Крістерссон додав, що Росія не зможе досягти успіху в цій війні, оскільки Збройні Сили України та сміливий український народ захищають свою свободу, що вражає європейців, зокрема шведів.
- 15 лютого Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що питання членства України в Альянсі, двері якого “завжди відкриті”, вирішено. Водночас, за його словами, зараз союзники зосередилися на перемозі Києва на полі бою у повномасштабній війні.
- Також Єнс Столтенберг заявив, що хоча президент Росії Володимир Путін й не демонструє жодних ознак того, що хоче миру, він “повинен усвідомити”, що не може виграти війну проти України.
- За інформацією ЗМІ Німеччина та Швеція ведуть переговори щодо нового пакету озброєнь, згідно з яким Стокгольм передасть Києву ракети ППО та пускові установки для німецьких систем IRIS-T.