Джерело: SkyNews
Враховуючи дані з тимчасово окупованих територій Херсонщини, щонайменше 35 осіб загинули внаслідок підриву дамби 6 червня, 31 особа вважається зниклою безвісти, тисячі осіб були евакуйовані, сотні будинків затоплені.
За даними ООН, Москва “наразі відхиляла запит на доступ до територій, які перебувають під її тимчасовим військовим контролем”.
“ООН продовжуватиме працювати над пошуком необхідного доступу”, — мовиться в заяві. “Ми закликаємо російську владу діяти відповідно до своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом. Не можна відмовляти в допомозі людям, які її потребують”.
Зауважимо, дамбу Каховської ГЕС спроєктували так, щоб протистояти майже будь-якому зовнішньому нападу, який тільки можна уявити. Докази свідчать про те, що Росія підірвала його зсередини.
Нагадаємо, 8 червня шведська екоактивістка Грета Тунберг відреагувала на підрив дамби Каховської ГЕС. Вона вимагає притягнути Росію до відповідальності за екоцид в Україні.
Ранішенеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич засудила підрив росіянами Каховської гідроелектростанції на Херсонщині.
Також президент Литви Гітанас Науседа, глави МЗС Латвії (обраний президент) Едгарс Рінкевичс та Естонії Маргус Цахкна назвали підрив дамби Каховської ГЕС на півдні України воєнним злочином, за який виключно Росія має понести відповідальність.
Своєю чергою, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк повідомила, що російські загарбники підірвали Каховську ГЕС через “страх перед потенційним контрнаступом ЗСУ”.
7 червня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував створити міжнародну комісію для розслідування руйнування дамби Каховської ГЕС.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що підрив росіянами дамби Каховської гідроелектростанції прирівнюється до застосування зброї масового знищення.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції такі Національні парки як “Великий Луг” та “Кам’янська Січ” поступово перетворюються на пустелю.
- Станом на ранок 17 червня у Миколаївській області внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС підтопленими залишаються 35 будівель, а також городи, колодязі, підвали на територіях приватних домогосподарств.
- Після підриву Каховської дамби 6 червня повені позбавили українських військ будь-якого шансу переправитися через річку Дніпро для підтримки свого контрнаступу. Проте ця вигода для Кремля може бути нетривалою.
- 7 червня президент Володимир Зеленський заявив, що зараз потрібна чітка і швидка реакція світу на підрив дамби Каховської ГЕС. Україні потрібна підтримка та допомога міжнародних організацій у порятунку людей на окупованій частині Херсонщини, що потерпає від підтоплення.