Про це на брифінгу за результатами сьогоднішнього засідання повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.
За його словами, члени РНБО звернули увагу на те, що не всі органи відпрацювали в належний спосіб цей законопроєкт. Сьогодні вони отримали додаткове протокольне доручення активізувати всю роботу.
“Цей закон (про олігархів, ред.) – це перша ластівка в мережі законів, які мають покласти край олігархічно-економічній системі, яка до цього часу, на жаль, існує в нашій країні. Наголошую, що це перший закон, але не останній”, – заявив Данілов.
Секретар РНБО додав, що на засіданні відбулася палка дискусія щодо цього закону. Долучалися представники різних органів, зокрема й члени парламентських комітетів. Наразі документ скеровано на розгляд Верховної Ради.
“Президент наполягає, щоб законопроєкт про олігархів був прийнятий якомога скоріше… через два тижні ви побачите наступні законопроєкти у цій площині”, – підкреслив секретар РНБО.
- У квітні президент Володимир Зеленський запропонував РНБО розробити законопроєкт щодо “статусу олігарха”.
- Згодом секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що при розробці “закону про олігархів” апарат Ради національної безпеки та оборони (РНБО) виходить із того, що до цієї категорії в Україні можна “з впевненістю віднести” 13 осіб.
- 20 травня Зеленський на своїй підсумковий пресконференції відмовився називати ці 13 прізвищ, але розповів про критерії визначення олігарха. Водночас глава держави заявив, що людина, яку зарахують до “статусу олігарха”, не зможе бути депутатом Верховної Ради.
- 2 червня президент вніс до парламенту проєкт закону щодо олігархів. Детально про те, що пропонує Зеленський, — в матеріалі.