Про це йдеться на сайті Офіційного інтернет-представництва президента України.
Петицію зареєстрували 28 березня, а необхідна кількість українців підтримала її станом на 26 квітня. У тексті наголошується, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, йдеться про одностатеві пари, серед яких пари ЛГБТ-військових.
Автором петиції виступив Петро Жеруха. Раніше #Букви запитали у Петра, як він ставиться до тези про те, що захист прав ЛГБТК+ спільноти під час війни – “не на часі”.
Військовий відповів, що саме формулювання “не на часі” передбачає те, що вибудувано якусь стратегію законодавчої ініціативи, де все рухається за планом, і цей закон десь ще дуже далеко, повинен стати у якусь чергу за більш важливими. Але, констатував він, так не працює – попри те, що є затверджені стратегії.
“Ухвалення цього проєкту як закону розв’яже проблему правового статусу, прав та обов‘язків партнерів і партнерок, правовий режим їхнього майна, питання спадкування, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення одного з них тощо”, – йдеться у петиції.
Також у документі зазначається, що Україна має легалізувати цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар.
“Захистити тих, хто захищає її”, – йдеться в тексті.
Станом на час публікації новини петицію підтримали 25 112 осіб.
- Папа Римський Франциск розкритикував закони, які криміналізують гомосексуальність, назвавши їх “несправедливими”, і заявив, що “Бог любить усіх своїх дітей такими, якими вони є”. Відтак закликав католицьких єпископів вітати представників ЛГБТК у церкві.
- Священнослужителі Православної церкви України виступили проти законопроєкту, який передбачає реєстрацію одностатевих партнерств.