Про це повідомило Reuters.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль назвав інцидент “територіальним посяганням”. Вперше з моменту розділення півострова в 1945 році балістична ракета приземлилася біля вод Півдня. Крім того, це була найбільша кількість ракет, які випустили за один день.
Ракета впала за межами територіальних вод Південної Кореї, але на південь від Північної межової лінії (NLL). Ця територія вважається спірним міжкорейським морським кордоном.
У відповідь Південна Корея випустила три ракети класу “повітря-земля” в море на північ через NLL. Запуски відбувалися після того, як південнокорейський президент пообіцяв “швидку та тверду відповідь”.
“Власне кажучи, вона (ракета, – ред.) впала не на нашій території, а у виключній економічній зоні під нашою юрисдикцією, тому вона не підлягала перехопленню”, — сказав Юн Сук Йоль.
У США засудили запуски ракет Північної Кореї. Посолка США в ООН Лінда Томас-Грінфілд зазначила, що КНДР постійно запускала ракети протягом останнього року – порушуючи численні резолюції Ради Безпеки ООН. Вона додала, що така кількість випущених снарядів стала безпрецедентним випадком.
Артилерійські снаряди Північна Корея випустила зі свого східного узбережжя у військову буферну зону. У такий спосіб країна порушила військову угоду від 2018 року, яка забороняє ворожі дії в прикордонних районах.
Між Північною та Південною Кореями технічно не закінчилася війна. Їхній конфлікт 1950-53 років завершився перемир’ям, а не мирним договором.
КНДР дорікала Південній Кореї через навчання Vigilant Storm (“Буря в пустелі”) разом з США. У Пхеньяні прокоментували їх як “військову необдуманість і провокації, які більше не можна терпіти”. Речник Державного департаменту США Нед Прайс, своєю чергою, заявив, що навчання мають суто оборонний характер.
- Вночі 24 жовтня Південна Корея відкрила попереджувальний вогонь щодо КНДР. Тоді судно Північної Кореї перетнуло морську лінію розмежування.
- 17 жовтня війська Південної Кореї розпочали свої щорічні оборонні навчання Хогук, спрямовані на посилення їх здатності реагувати на ядерні та ракетні загрози Північної Кореї на тлі зростання напруги через військову діяльність обох сторін.
- ЗМІ, посилаючись на дані розвідки США зазначали, що РФ почала купувати озброєння у Північної Кореї. Це свідчить про те, що міжнародні санкції стали перешкодою для оснащення військ РФ.
- Сполучені Штати після останніх випробувань Північною Кореєю балістичних ракет спрямували у води поблизу Корейського півострова авіаносну ударну групу.