Поліція звільнила чоловіка, підозрюваного у вбивстві Хашоґджі – він виявився просто тезком

У Франції звільнили громадянина Саудівської Аравії, заарештованого в паризькому аеропорту за підозрою у причетності до вбивства журналіста Джамаля Хашоґджі після того, як правоохоронці дійшли висновку, що це був випадок помилкової ідентифікації.

Середа, 8 грудня 2021, 23:29

Про це повідомляє міжнародне інформаційне агентство Reuters.

Джерела у французьких правоохоронних органах ідентифікували чоловіка, затриманого 7 грудня як Халеда Аеда Аль-Отаібі – таке ж ім’я має підозрюваний у вбивстві журналіста Джамаля Хашоґджі.

Посольство Саудівської Аравії в Парижі повідомило пізно у вівторок, що заарештована особа “не має ніякого стосунку  до цієї справи”.

Прокуратура заявила, що перевірки показали, що ордер на арешт, виданий Туреччиною, не поширюється на чоловіка. Раніше джерело в поліції повідомило, що його затримали, коли сканування його паспорта викликало тривогу.

Громадянин Саудівської Аравії відвідував Париж з другом і мав дійсну візу для Франції. Він мав те ж ім’я та прізвище, що й аль-Отайбі, але не те ж ім’я по батькові. Номер його паспорта також не збігався з номером паспорта підозрюваного в розшуку.

Отаібі був одним із 17 саудівців, на яких у 2018 році накладено санкції Міністерства фінансів США як члена оперативної групи, що брала участь у вбивстві. Він нібито входив до команди з 15 осіб, надісланої для жахливого вбивства Хашоггі в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі 2 жовтня 2018 року.

У 2019 році суд Саудівської Аравії засудив п’ятьох осіб до смертної кари та трьох до в’язниці за вбивство журналіста, але згодом смертні вироки були скасовані після того, як деякі члени сім’ї Хашоггі пробачили його вбивцям, що дало змогу скасувати вироки відповідно до саудівського законодавства.

59-річного журналіста Джамаля Хашоґджі вбили 2 жовтня 2018 року в генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Хашоггі був відомим критиком правлячої династії в Ер-Ріяді.

У вересні 2017 року поїхав в США, де вів колонку в Washington Post. У ній він все більш відкрито виступав проти наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана.

Турецька поліція заявила, що Хашоґджі “жорстоко катували, вбили, а його тіло розчленували” всередині консульства. Офіційна позиція саудівського уряду полягала в тому, що Хашоґджі швидко покинув приміщення консульства.

  • В Організації Об’єднаних Націй (ООН) заявили, що наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд і високопоставлених чиновників Саудівської Аравії несуть відповідальність за вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.
  • Наслідний принц заперечував будь-яку причетність, але пізніше сказав, що як лідер Саудівської Аравії бере на себе повну відповідальність за вбивство Хашоггі.
  • Також відомо, що четверо громадян Саудівської Аравії, які можуть бути причетними до безпосереднього вбивства журналіста американського видання Washington Post Джамаля Хашоггі, проходили спеціальну підготовку в США.
Теги: Франція, вбивство журналіста, Джамаль Хашоґджі, розшук

Межа у Telegram

Підписатись