Про це повідомило CNN.
Свого часу Рон ДеСантіс рішуче підтримував озброєння України для боротьби з Росією, особливо протягом 2014-2015 років. Він виступав за надання оборонної та наступальної зброї та закликав Барака Обаму зробити це як стримуючий фактор для російської агресії у Східній Європі. Він навіть голосував за відмову фінансувати новий договір про протиракетну оборону з Росією, доки її війська не вийдуть з України.
Утім цього тижня, коли вже став потенційним кандидатом в президенти, висловив сумніви в інтересах США до, як він назвав, таких речей “як прикордонні території чи Крим”. Він назвав Росію не “такою вже загрозою для нашої країни (США, – ред.), навіть якщо вони ворожі”, і применшив загрозу того, що Росія може вдертися в країни НАТО.
Los Angeles Times зазначило, що близько 37% виборців Республіканської партії підтримали ДеСантіса, тоді як 29% надали перевагу Дональду Трампу. За даними нового опитування Інституту державних досліджень Каліфорнійського університету в Берклі, ці цифри є майже дзеркальним відображенням підтримки цих двох кандидатів у серпневому опитуванні, проведеному Берклі.
Також нещодавно Pew Research Center провело опитування. Згідно з ним, 40% республіканців і незалежних виборців, які схиляються до республіканців, вважають, що США надають занадто велику підтримку Україні. Минулого року їхня кількість сягала 9%.
Рон ДеСантіс постійно підтримував надання допомоги Україні та засуджував російську анексію Криму – аж до 2017 року.
“Ми в Конгресі закликали президента надати зброю Україні. Вони хочуть боротися. Вони не просять нас боротися за них. А президент рішуче відмовився. І я вважаю, що це помилка, – казав ДеСантіс у 2014 році. – Я думаю, що коли хтось на кшталт Путіна бачить нерішучість Обами, це розпалює його апетит створити ще більше проблем у цьому регіоні. І я думаю, що якби ми озброїли українців, це дало б йому сильний сигнал, що він не повинен йти далі”.
Після 24 лютого 2022 року ДеСантіс не висловлювався з цього приводу. Пізніше він розкритикував реакцію адміністрації Байдена та звинуватив у вторгненні президента Джо Байдена, посилаючись на приклад виведення військ з Афганістану
“Я відчуваю, що вони не зробили достатньо, Європа чи адміністрація Байдена, щоб справді вдарити по Путіну там, де це має значення”, – сказав він на пресконференції в лютому 2022 року, наголошуючи на залежності російської економіки від експорту нафти та газу.
Водночас кілька днів тому він заявив наступне: “Я думаю, що Путін, ймовірно, не зробив би цього, якби вважав Сполучені Штати сильними. Але я думаю, що він вважає, що Сполучені Штати слабкі через безсилля адміністрації Байдена”.
- Згідно з нещодавнім опитуванням підтримка серед американців щодо надання Україні зброї та прямої економічної допомоги слабшає.