Про це повідомляється на сторінці відомства у Twitter.
Представництво закликає зробити це вже сьогодні.
“Важливо, шоб поправки 5459-1 до Закону про НАБУ були ухвалені Верховною Радою сьогодні”, – закликає відомство.
Також у представництві ЄС в Україні наголосили, що НАБУ є ключовим органом у боротьбі з корупцією, тож ухвалення цих поправок гарантує його незалежність та ефективність.
“Це гарантуватиме незалежність і ефективність Національного антикорупційного бюро, ключового органу для досягнення відчутних результатів у протидії корупції високого рівня. ЄС розраховує на відданість Верховної Ради цій боротьбі”, – йдеться у повідомленні.
Що передбачають зміни?
Законопроєктом №5459-1 передбачається внесення змін до українського законодавства, що зробить статус Національного антикорупційного бюро України відповідним до вимог Конституції України.
Так, пропонується змінити статус НАБУ та зробити його центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Наразі НАБУ є державним правоохоронним органом. При цьому доповнюється, що вимоги Кабміну щодо формування структури апарату центрального органу виконавчої влади не поширюються на Національне бюро.
Також закріплюється, що зміна статусу НАБУ не потребуватиме жодних заходів, пов’язаних із реорганізацією чи ліквідацією органу. Таким чином, буде неможливо звільнити чинного голову відомства за “формальними ознаками”.
Ще законопроєктом пропонується вилучити норму, за якою НАБУ утворювалося та підпорядковувалося президенту.
- Минулого року Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення Закону України “Про Національне антикорупційне бюро України” передусім у частині повноважень Президента.
- Раніше Національне антикорупційне агентство України (НАБУ) розпочало дослідження усіх фінансових транзакцій “ПриватБанку” в рамках масштабного міжнародного скандалу Pandora Papers.
- У вересні 2021 року НАБУ і САП висунули нову підозру брату голови ОАСК Зонтову.