Про це повідомляє пресслужба КШППВ.
Близькі військовослужбовців мали змогу отримати відповіді на запитання від представників Координаційного штабу, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та 1-ї окремої бригади ім. князя Лева.
Під час зустрічі представник Штабу наголосив, РФ досі не повертає деяких військовополонених, які перебувають у неволі з 2014 року. Проте, пояснив, що українська сторона не може відмовитися забирати тих, хто потрапив у полон пізніше, якщо їх пропонують на обмін росіяни.
Головний чинник для повернення наших хлопців і дівчат – це наш обмінний фонд і події на фронті, – додав представник Штабу. – Росія розраховує на реванш. Тому перемовини йдуть важко”.
Окрім цього, рідних турбувало те, що багатьом нашим військовополоненим видали тюремну форму, оскільки вони побачили в цьому ознаку того, що їх не мають наміру обмінювати. Представник запевнив, що це пов’язано з холодною погодою і не має жодного стосунку до обмінів.
Своєю чергою, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини зазначив, що тривають переговори між українським і російським омбудсменами стосовно обмінів військовополоненими та цивільними. А також щодо умов утримання, листування та дзвінків рідним.
Зауважимо, що 11 січня у Туреччині відбулась зустріч українського та російського омбудсменів — Дмитра Лубінця та Тетяни Москалькової. За інформацією ЗМІ, під час перемовин сторони узгодили обмін 40 полоненими.
Довідка. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими — тимчасовий допоміжний орган Кабінету Міністрів України для координації діяльності різних органів влади, силових структур і громадських об’єднань.
- 8 січня у результаті успішного обміну військовополоненими вдалося повернути на підконтрольну територію 50 українських захисників.
- 31 грудня у межах чергового обміну полоненими вдалося звільнити ще 140 українських захисників.
- Україні під час обміну військовополоненими повернули парамедика Асана Ісенаджиєва. Він перебував на “Азовсталі” під час оборони Маріуполя, де надавав допомогу постраждалим.
- За даними громадської організації “КримSOS”, 575 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень російськими окупантами.