Про це повідомили у звіті MEA.
Зменшення видобутку полягає в санкціях та тому, що російські нафтопереробні заводи (НПЗ) скорочують виробництво. У РФ заповнюються сховища для сировини, поки все більше покупців відмовляються від російської нафти. Починаючи з травня, виробництво у РФ може знизитися на 3 млн барелів на добу через міжнародні санкції та через набуття чинності ембарго.
Росія намагається поліпшити ситуацію тим, що з різкими знижками продає нафту до країн Азії. Проте кількість традиційних покупців, де за контрактами ціни вище, скорочується. Проте ознак, що нафту постачають до Китаю, немає. НПЗ країни скоротили обсяги виробництва через спалах коронавірусу, введені обмеження та спад попиту.
“Світові пропозиції нафти зросли в березні на 450 тисяч барелів на добу до 99,1 тисячі барелів на добу, на чолі з країнами, які не входять до ОПЕК+”, — зазначили у повідомленні.
Ринки нафти наразі намагаються впоратися з утратами пропозиції та перебоями в постачанні. Зокрема вони отримали підтримку від скоординованих випусків запасів США та МЕА. Ще 1 квітня країни-члени Міжнародного енергетичного агентства вирішили залучити аварійні резерви вдруге за місяць, цього разу у розмірі 120 млн барелів.
“Рекордні обсяги принесуть довгоочікуване полегшення і без того жорсткому нафтовому ринку, який стикається з підвищеною невизначеністю на тлі безлічі наслідків, пов’язаних із санкціями та ембарго, спрямованими проти Росії міжнародною спільнотою і споживацькими бойкотами”, – зазначили експерти.
Після відкриття запасів США та МЕА ціни на сиру нафту знизилися майже на 10 доларів за барель.
- Нагадаємо, Велика Британія забороняє імпорт російських заліза і сталі. Міністерка закордонних справ Ліз Трас зазначила, що санкції почнуть діяти з 14 квітня.
- Також уряд Сполученого Королівства запроваджує нові санкції проти РФ та її окремих діячів, зокрема обмежувальні заходи стосуватимуться сімей російських олігархів.
- У Росії очікується дефіцит літієвої сировини. Причина в тому, що основні постачальники Чилі та Аргентина пішли з російського ринку.
- Також найбільший світовий нафтотрейдер Vitol Group планує припинити торгівлю нафтою та нафтопродуктами з Росії до кінця 2022 року. Також компанія не укладатиме нових угод щодо російських енергоносіїв.