Про це повідомляє американське видання The New York Times.
Володимир Зеленський зазначив, що через розв’язану війну українські музиканти носять бронежилети замість смокінгів. Вони співають для поранених у шпиталях, або для тих, хто вже не зможе їх почути.
“Що є найсильнішим контрастом до музики? Тиша зруйнованих міст і вбитих людей. Наповніть тишу вашою музикою. Зробіть це сьогодні, щоб розповісти нашу історію. Підтримайте нас, як тільки можете. У будь-який спосіб, тільки не мовчанням”, — наголосив президент.
Виступ українського лідера показали на двох величезних екранах. Він звертався до глядачів та учасників англійською мовою. Після його промови виступили американський співак Джон Роджер Стівенс, відомий як Джон Ледженд, дуетом з українською співачкою Мікою Ньютон та бандуристкою з Одеси Сюзанною Іглідан. Вони виконали пісню, яку присвятили Україні. Під час їхнього виступу на сцені продекламувала свої вірші українська поетеса Любов Якимчук.
“Кажіть правду про війну. У своїх соцмережах. По телевізору. Підтримайте нас, чим можете. Чим завгодно. Але не мовчіть”, – закликав Зеленський.
Довідка. Grammy проводять щорічно й цей захід є врученням найпрестижнішої нагороди за успіхи у музиці. У 2022 році її вручають вже 64 раз, проте спочатку планувалося, що захід пройде 31 січня. Церемонію відклали через коронавірусні обмеження.
- Нагадаємо, у російських ЗМІ почали відкрито закликати до етнічних чисток на території України. Вони закликають до масових репресій та називають українців “антиросійською конструкцією”.
- Вашингтон і ЄС коливалися між взаємодією і стримуванням, оскільки російський лідер Володимир Путін стає все ізольованішим і одержимим.
- Також керівник британської розвідки MI6 Річард Мур заявив, що безсудові страти українців російськими військовими входили у плани президента РФ Володимира Путіна.
- Після звільнення Київської області від російських окупантів і заходу туди журналістів, світ шокувала картина, яка панувала в ще нещодавно квітучому місті. Зруйновані будинки, знищені автомобілі, розбиті дороги та техніка, але найстрашніше – сотні тіл місцевих жителів.