Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики України.
Міністерство соціальної політики України в межах укладеного меморандуму з Норвезькою радою у справах біженців передало список заяв для виплати грошової допомоги 50 000 українцям, які подали заявку на платформі “єДопомога”.
За запитом міжнародної організації до списку додано заяви людей, які зареєстровані на тимчасово окупованих територіях. Це вже другий список, наданий Норвезькій раді у справах біженців.
У відомстві зауважили, що після передання списків на виплату міжнародні організації проводять додаткову перевірку щодо дедублікації виплат.
Крім того, у Міністерстві соціальної політики нагадали, що рішення щодо надання допомоги приймають міжнародні організації. Пріоритетними є вразливі групи людей, зокрема внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, пенсіонери, одинокі батьки, які самостійно виховують дітей, малозабезпечені сім’ї.
“На сьогодні громадяни України подали понад 10 000 000 заявок, у зв’язку з чим тимчасово припинено збір заявок на платформі “єДопомога” для їх передавання за запитом до міжнародних організацій”, – зазначили у відомстві.
Довідково. Гуманітарну платформу “єДопомога” створено Мінсоцполітики за підтримки Мінцифри, Світового Банку та ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції. Платформа має три напрями: грошова допомога від держави; отримання та надання волонтерської допомоги; виплати від міжнародних організацій. На платформі можна дізнатися, як отримати гроші від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо.
- Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України”, розширивши їм пільги та гарантії.
- На засіданні Уряду 8 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що субсидії від держави отримують майже 2,5 млн домогосподарств. Очікується, що ця кількість зросте в наступні місяці, адже люди продовжують звертатися по відповідну допомогу.
- Міністерство соціальної політики України та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй підписали меморандум з метою удосконалення надання соціальних послуг українцям.