Джерело: Insider
“Варто вийти на вулицю близько півночі за місцевим часом у ніч із четверга на п’ятницю”, – сказав Даніель Вершарен, доцент фізики космосу та клімату в Університетському коледжі Лондона.
Наразі очікується, що шторм буде відносно помірним.
“Велика проблема в цю пору року полягає в тому, що ніч дуже коротка. Це означає, що є лише дуже короткий проміжок часу, коли дійсно досить темно, щоб побачити полярне сяйво”, – пояснив Вершарен.
Полярне сяйво виникає, коли заряджені частинки від Сонця врізаються в магнітне поле Землі, збуджують молекули в нашій атмосфері та викликають красиві зелені та рожеві смуги на небі.
Ці збуджені молекули зазвичай надто тьмяні, щоб їх можна було побачити неозброєним оком, але вони стають набагато помітнішими під час сонячних бур, оскільки величезна кількість заряджених частинок Сонця відразу врізається в Землю.
Вчені уважно стежать за Сонцем, оскільки воно вже стає активнішим, ніж було в останні два десятиліття.
З того часу “наше суспільство значно просунулося вперед. Тим часом наша залежність від супутникової інфраструктури зросла, як і наша вразливість до космічної погоди”, — сказав Вершарен.
- Пілот британської авіалінії EasyJet зробив поворот, щоб пасажири змогли побачити феномен північного сяйва.
- Космічний телескоп Hubble зафіксував плями, схожі на спиці, які рухаються вздовж кілець планети Сатурн.
- Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe зробив унікальні світлини Венери у видимому світлі. Операція по обльоту планети відбулась ще у липні 2020-го року, після чого її повторили через рік.
- В американській приватній аерокосмічній компанії SpaceX показали анімоване відео, яке зображує, як відбуватиметься політ на Марс космічного корабля Starship.