Джерело: DW
Глава зовнішньополітичного відомства США припустив, що у Вільнюсі Києву нададуть “сильний пакет політичної та практичної підтримки”. Зокрема 13 червня Вашингтон оголосив про додатковий пакет військової допомоги Україні у 325 млн доларів.
Серед озброєння зокрема – “критично важливі засоби ППО, додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем, артилерійські снаряди, протитанкова зброя, бронемашини та інше обладнання”.
Як зауважують у Пентагоні, пакет надає “основні можливості для надання допомоги Україні у її зусиллях щодо повернення суверенної території та підтримки українських повітряних захисників, які хоробро захищають українських армійців, цивільних та критично важливу інфраструктуру”.
Своєю чергою, Столтенберг зауважив, що Україна має успіхи у своєму наступі.
Водночас ми всі знаємо, що чим більше землі українці зможуть звільнити, тим сильнішою буде їхня позиція за столом переговорів”.
Відтак додав, що сильна позиція на переговорах робить ймовірнішим, що президент РФ Володимир Путін усвідомлює, “що він ніколи не виграє цю битву”.
Зауважимо, серед союзників країн НАТО спалахнула дискусія, яка чинить тиск на президента США Джо Байдена, щоб той підтримав значно швидший шлях до членства України в НАТО.
Раніше стало відомо, що країни НАТО не готові погодити дату вступу України під час війни з Росією. Водночас держави-члени Альянсу мають надати сильний сигнал про продовження підтримки України під час липневого саміту у Вільнюсі. За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, союзні країни вважають, що нагальним завданням зараз є забезпечити Україну допомогою для перемоги.
Тоді як заступник міністра оборони Володимир Гаврилов повідомив, що на Вільнюському саміті країни-члени НАТО нададуть Україні алгоритм вступу до Альянсу.
Нагадаємо, російські та українські сили повідомляють про інтенсивні бої у Донецькій та Запорізькій областях. Звіти від російських офіційних осіб зазначають, що українські війська досягли успіху на деяких ділянках фронту.
- Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс переконаний, що вступ України до НАТО важливий для всього європейського континенту. Він закликав не відтерміновувати запрошення України до Альянсу, аби не повторити ситуацію з 2008 роком.
- Вільнюський муніципалітет долучився до ініціативи підтримки вступу України до НАТО, тому з 7 до 11 липня в столиці Литви вивісять щонайменше 33 тисячі українських прапорів.
- Кількість держав, які офіційно підтримали вступу України до НАТО, сягнула 20. Канада також підтримує створення Ради Україна-НАТО замість відповідної Комісії – і це перша подібна публічна підтримка нового механізму взаємодії України з Альянсом.
- Пані посол США при НАТО Джуліанна Сміт заявила, що український контрнаступ проти російських окупаційних військ, який вже триває, може не стати визначальним для закінчення війни.